Założenie firmy to spore wyzwanie. Zwłaszcza w jednoosobowej działalności gospodarczej, kiedy wiele rzeczy musisz się nauczyć robić sama – i sama radzić sobie z niepowodzeniami – ważne, aby uzbroić się w cierpliwość i zadbać o poczucie bezpieczeństwa. Poniżej pokażę Ci dlaczego pozostanie w pracy to całkiem dobry pomysł i jak pozwoli przenieść Twój biznes na wyższy poziom.

Jak osiągnąć sukces jako przedsiębiorca

Wiem, pierwsze co przychodzi na myśl, gdy myślisz o własnej firmie to: niezależność, wolność, spełnienie. Bardzo często tak jest, ale nie zawsze od początku. Kiedy chcesz sprzedawać swój kurs online, własnoręcznie robione kosmetyki czy rękodzieło prawda jest taka, że pierwsze miesiące (jeśli nie lata) to budowanie bazy klientów, testowanie co działa i ciągła nauka.

Nic dziwnego, że większość z nas czuje się tym przytłoczona.

Jeśli dochodzi do tego fakt, że od dłuższego czasu coś nie wychodzi. Nie masz tylu klientów ilu sobie zakładałaś. I nie masz nawet z kim o tym pogadać – bardzo łatwo zacząć kwestionować czy taki pomysł w ogóle ma sens. Właśnie dlatego tak ważne, abyś zadbała o wsparcie i bezpieczeństwo finansowe.

4 powody, aby nie rezygnować z pracy

Kiedy zaczynałam swój pomysł na firmę myślałam, że nie można robić tego dobrze, jeśli nie poświęcasz się temu na 100%. Teraz wiem, że prawda jest trochę inna. Choć pojawia się coraz więcej ułatwień dla początkujących przedsiębiorców, trzeba powiedzieć sobie jasno, że mamy tylko jedną szansę, aby z nich skorzystać. Dlatego tak ważna jest dobrze opracowana strategia (zobacz jak pomagam innym realizować najbardziej nieprawdopodobne pomysły w Programie Zmiany).

W video opowiadam jak zostawienie sobie pracy (choćby dodatkowej) pobudza wyobraźnię i kreatywność, ogranicza ilość popełnianych błędów i pozwala osiągnąć sukces jako przedsiębiorca:

Nagranie dostępne także w wersji audio:

Teraz mam pytanie: czy według Ciebie pogodzenie pracy i własnej firmy jest możliwe? Czy da się pracować w dwóch miejscach naraz? Będzie mi bardzo miło, gdy zostawisz komentarz poniżej ze swoim zdaniem na ten temat.

Jak zrealizować pomysł na siebie?

Choć pewnie to, co piszę nie jest specjalnie popularne, sama na sobie doświadczyłam, jak łatwo zgubić wiarę w swój pomysł, gdy po drodze pojawiają się trudności. Właśnie dlatego, nie mogę pozwolić, abyś zwątpiła w siebie!

Posłuchaj, jeśli masz jasną wizję tego, co chcesz przekazać i jesteś za tym całym sercem, musisz to zrobić. Musisz zrealizować swój pomysł. Wiesz dlaczego? Bo nie ma drugiej takiej samej osoby i nikt nie jest w stanie dać tego, co Ty masz do zaoferowania. 

Świat naprawdę Cię potrzebuje. Nie daj się zniechęcić!

Pozdrawiam,

Kasia

P.S. Chcesz zrealizować swój pomysł, ale brakuje Ci odwagi? Weź udział w projekcie i zdobądź jedną z 50 strategii marketingowych dla małych biznesów. Zupełnie za darmo!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *