Przyznaj, zdarza się, że nie masz ochoty w ogóle wychodzić z domu? Każdy dzień generuje ogromną ilość stresów, a Ty nie wiesz jak sobie z nią radzić? Posłuchaj kim są wysoko wrażliwi – i jak sprawdzić czy Ty także należysz do tego grona.

Wysoko wrażliwi: kim są i jak ich poznać?

Pierwszą osobą, która zaproponowała ten termin była Elaine Aron, psychoterapeutka i autorka książki “Wysoko wrażliwi: jak funkcjonować w świecie, który nas przytłacza”. Sama, jako osoba wysoko wrażliwa, ma wyjątkowo czuły układ nerwowy i raczej unika gwarnych i zatłoczonych miejsce. Większość osób ma ją za wycofaną i zdystansowaną.

Kiedy stresujesz się najmniejszym niepowodzeniem, a słowa bliskich dotykają Cię 100 razy bardziej niż innych – trudno budować wewnętrzną siłę. Jeśli każdy dzień generuje ogromną ilość stresów, odpowiedź może być jedna. Należysz do grona wysoko wrażliwych. Właśnie dlatego zaprosiłam dziś gościa, który opowie o tym, jak wygląda życie takiej osoby – od środka.

Jak radzić sobie z codziennym stresem?

Magda stworzyła w Internecie miejsce dla wrażliwców: blog Stres Kiler. Poprzez swoje grafiki na Instagramie inspiruje innych skąd brać wewnętrzną siłę, jak zmienić swoje życie i samo stanowić o sobie. W rozmowie opowiada jak wyglądała jej droga, dlaczego postanowiła sama dla siebie zostać mentorem oraz jak joga, malowanie i spacery zmieniły jej sposób patrzenia na własne możliwości.

Jeśli zastanawiasz się czy jesteś osobą wysoko wrażliwą i chcesz wiedzieć jak radzić sobie z codziennym stresem – ten odcinek zdecydowanie jest dla Ciebie! Po wysłuchaniu obie będziemy zachwycone jeśli napiszesz, która ze wspomnianych metod najbardziej przypadła Ci do gustu.

Jak sprawdzić czy jestem osobą wysoko wrażliwą?

Ogromną wartością tej rozmowy jest to, że Magda otwarcie mówi o trudnych emocjach, stresie, depresji, terapii. Zdejmuje tabu. Pokazuje jak łatwo zranić osobę wysoko wrażliwą. Uwidacznia jak stres, przejmowanie się tym, co powiedzą inni i porównywania odbierają naszą wewnętrzną moc, ale jednocześnie – co robić, aby ją odzyskać.

Zmieniła swoje życie nie przez zrządzenie losu, przyjazd księcia na białym koniu czy splot wypadków. Zmieniła swoje życie, bo sama podjęła taką decyzję. Wzięła sprawy w swoje ręce.

Mimo tego, że jej droga była wyboista, teraz znalazła równowagę i w 100% kocha siebie. Dokładnie taką, jaka jest. Mam nadzieję, że jej historia będzie dla Ciebie inspiracją, że wrażliwość to siła, nie słabość.

Ściskam,
Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *