Kiedy napisała do mnie Magda czułam, że mamy wiele wspólnego, ale nie sądziłam, że jej historia jest aż tak poruszająca. Opowiada jak wypalenie zawodowe, stres i doświadczenia w pracy pomogły jej znaleźć siebie na nowo.

Praca korporacji

Wszystko zaczęło się od pracy w banku. Kiedy Magda opowiada o swoich doświadczeniach aż ściska mnie serce. Na początku przyszła pełna entuzjazmu i pasji – szybko jednak okazało się, że to kompletnie nie jest jej miejsce. Pomijając tragiczne traktowanie ze strony szefowej tu chodziło o coś jeszcze. Magda w środku po prostu usychała. Czuła się strasznie nieszczęśliwa i sfrustrowana. Wypalenie zawodowe urosło do tego stopnia, że pewnego dnia trafiła do szpitala.

Kiedy patrzy na to z tego miejsca zaczyna rozumieć dlaczego tak się stało.

Nigdy tak naprawdę nie odpowiedziała sobie: ’czego tak naprawdę chcę?’

Ucieczka w podróże

Kiedy uszczerbek na zdrowiu zrobił się naprawdę poważny okazało się, że szefowa sama ją zwolniła. Trudno mi sobie wyobrazić sobie jak musiała się czuć Mając jasność, że nie chce już wracać do tego typu pracy musiała zdecydować co teraz i postanowiła, że zostawi wszystko wyjeżdżając do Włoch.

Większość znajomych pukała się w głowę myśląc, że sama nie wie co robi. Wolontariat? We Włoszech? A z czego będziesz żyła? Ale Magda podjęła już swoją decyzję.

Jeśli wyjeżdżałaś gdzieś na dłużej pewnie wiesz, co to za uczucie. Samą decyzję podjąć jest łatwo, dopiero potem dociera do Ciebie CO JA NAJLEPSZEGO ZROBIŁAM?! Szczerze mówiąc dla mnie to nie było wyjście ze strefy komfortu – to był skok na bungee. Totalnie zamknięcie pewnego rozdziału. Na szczęście nowy był znacznie wspanialszy.

Odkrywanie jogi

Uważam, że podczas podróży można dowiedzieć się o sobie więcej niż w jakichkolwiek innych okolicznościach. Stawianie czoła wyzwaniom i odnajdywanie się w co rusz to nowych sytuacjach buduje silne poczucie własnej wartości. Z czasem jednak trzeba podjąć decyzję o powrocie, a z tym Magda miała problem.

Dopiero kiedy jedna z gospodyń, u których pracowała zestawiła ją z pytaniem: 'Magda, a co dalej?” zrozumiała, że przecież nie może bez przerwy uciekać. To wtedy zaczęła się ta prawdziwa droga – do wnętrza, do swoich najgłębszych pragnień, do pomysłu na siebie. W ten sposób zdecydowała, że chce zostać nauczycielką jogi – a jak powszechnie wiadomo – kiedy podejmujesz decyzje w zgodzie ze sobą, Wszechświat zaczyna Ci sprzyjać.

Znalazły się pieniądze, możliwości. Wyjechała do Indii i wróciła odmieniona. Musiała jeszcze wiele rzeczy przepracować, ale miała już jasny pomysł na siebie.

Wypalenie zawodowe – i co dalej?

Magda jest najlepszym przykładem na to, że w życiu – choćby nie wiem co się działo – nie można się poddawać. Z czasem zrozumiemy, że każde doświadczenie (nawet to przykre) dzieje się po coś i pomaga nam rosnąć w siłę.

To tak wspaniała rozmowa, że nie mogę przestać jej słuchać* 😭

W jej trakcie rozmawiałyśmy o wielu ważnych pytaniach, które pomagają wyklarować wizję. Będzie mi bardzo miło jeśli napiszesz w komentarzu, które z nich było dla Ciebie najbardziej inspirujące.

Opowiedz swoją historię. Zainspiruj innych.

Magda napisała do mnie, bo chciała podzielić się swoim doświadczeniem i zainspirować innych do szukania własnej drogi. Jeśli czujesz, że masz coś czym chcesz się dzielić, będzie mi bardzo miło jeśli zrobisz to w rozmowie ze mną. Niezależnie czy szukasz dopiero swojej drogi czy znalazłaś pracę, w której czujesz się spełniona – wyślij swoją opowieść 🙂 Napisz na: kasia@skrzydlarozwoju.com.pl.

Chciałabym, żeby któregoś dnia każdy mógł robić to, do czego jest powołany i w czym czuje się spełniony. Mam nadzieję, że będę mogła przyczynić się do tego choć trochę.

Ściskam,

Kasia

[*Wiem, że jakość podcastu zostawia wiele do życzenia. Testowałam nowe oprogramowanie, a Magdzie wysiadły słuchawki. Mam nadzieję, że mimo wszystko weźmiesz z tej rozmowy coś dla siebie.]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *