Jedną z najważniejszych rad jakie kiedykolwiek usłyszałam było to: “zamiast martwić się tym, co będzie – myśl o tym, jak chciałabyś, żeby było“. Właśnie dlatego ten wpis. Chcę Ci pokazać jak potężną moc ma wizja i jak tablica marzeń pomoże Ci odkryć czego tak naprawdę chcesz

Tablica marzeń: własna definicja szczęścia

Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że większość z nas nawet nie zastanawia się nad tym: jak widzę swoją przyszłość? Nie wiemy co chcemy osiągnąć, jak ma wyglądać nasze życie, a narzekamy, że jest tak, a nie inaczej. Czekamy z ‘nadzieją’ aż zjawi się ktoś kto sprawi, że będziemy szczęśliwi. Ale… co to konkretnie dla Ciebie znaczy?

Widzisz jest pewna prawda, którą trzeba sobie przyznać: aby żyć życiem jakiego pragniesz, musisz wiedzieć czego chcesz.

Gdy nazwiesz swoje cele, stworzysz wizję swojego wymarzonego życia i odpowiedz sobie czym dla Ciebie jest szczęście – stworzysz instrukcję do podejmowania najlepszych życiowych decyzji.

Jak stworzyć vision board

Znaleźć odpowiedź na pytanie: czego tak naprawdę chcę nie jest łatwo (zwłaszcza stojąc w miejscu). To długa (i fascynująca) droga, której nie da się przejść nie podejmując działania.

A działania nie da się podjąć nie znając właściwego kierunku.

Właśnie temu służy tablica marzeń tablica marzeń. To miejsce, w którym gromadzisz wszystkie puzzle: to, co Cię napędza, motywuje, inspiruje. To narzędzie, w którym stworzysz obraz tego, jak chcesz, żeby wyglądało Twoje życie.

Tak naprawdę to Twój projekt, więc wyłącznie od Ciebie zależy jak będzie wyglądał – może być pamiętnik, planner, segregator czy tablica na Pintereście. Niemniej, oto kilka rzeczy, od których warto zacząć.

Nazwij co jest dla Ciebie najważniejsze

Musisz wiedzieć, że Twoim wewnętrznym kompasem jest system wartości, które wyznajesz. Będziesz szczęśliwa tylko wtedy, gdy zaczniesz według niego żyć. Dlatego pora odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań:

 • co jest dla mnie najważniejsze,
 • na co nigdy się nie zgodzę,
 • kiedy czuję się najszczęśliwsza,
 • bez czego nie wyobrażam sobie życia,
 • co daje mi równowagę i spokój,
 • jakimi zasadami kieruję się w życiu?

Jesteś niepowtarzalną kombinacją talentów i wartości. Nikt nie patrzy na świat w sposób w jaki Ty to robisz.

Zgromadź co Cię inspiruje

Pewnie zdążyłaś już się przekonać, że w swoim życiu mamy to, co uznajemy za możliwe. Na szczęście jest pewien sposób, aby przesunąć granicę swoich możliwości.

Ten sposób to: pobudzanie wyobraźni.

Gdy słyszysz o ludziach, którzy osiągnęli sukces i widzisz jak można stawiać czoła przeciwnościom – sama inaczej zaczynasz patrzeć na siebie. Dlatego:

 • zapisuj słowa, które Cię motywują,
 • nazwiska osób, które cenisz,
 • fragmenty książek, artykułów, audycji,
 • gromadź zdjęcia, które są dla Ciebie ważne
 • notuj za co jesteś wdzięczna,
 • znajdź swoje DLACZEGO.

To bardzo wartościowa wiedza, którą dobrze mieć w jednym miejscu. Gdy w chwilach słabości spojrzysz na tą listę przypomnisz sobie dlaczego zaczęłaś.

Stwórz arkusz Ważnych Odpowiedzi

Do stworzenia pełnej wizji tego co chcesz osiągnąć musisz odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań. Nie przejmuj się jeśli na razie nie masz konkretnej odpowiedzi – ona przyjdzie, szybciej niż się tego spodziewasz.

 1. Kim chcę się stać?
 2. Jak chcę, aby wyglądało moje życie za rok/dwa/pięć?
 3. Co jest dla mnie najważniejsze?
 4. Jakimi zasadami kieruję się w życiu?
 5. Co mnie inspiruje?
 6. Co chcę osiągnąć?
 7. Dlaczego chcę to zrobić?

Darmowe szablony

Możesz mi wierzyć albo nie, ale tworzenie wizji ma naprawdę potężną moc. Zamiast martwić się czy wypada lub czy jesteś dość dobra – marz zuchwale, że masz to co chcesz. To nieważne, że nie będzie tego teraz ani jutro – daj sobie czas, a wszystko samo się ułoży.

Aby ułatwić ci tworzenie Wizji Przyszłej Siebie stworzyłam kilka kolorowych szablonów, które możesz wydrukować i przykleić w swoim pamiętniku/plannerze czy przypiąć na tablicy. KLIKNIJ ABY POBRAĆ.

 

Będę zachwycona słysząc co jest Twoim największym życiowym celem, bo możesz być pewna, że nikt nie wierzy w niego tak mocno jak ja. Napisz o nim: kasia@skrzydlarozwoju.com.pl.

Wierz mi, że niezależnie od tego jak brzmi Twój cel jesteś (i zawsze będziesz) w stanie tego dokonać. Jedyne czego Ci potrzeba – to odwagi!

A jakby co, to ja zawsze chętnie jej dodam 🚀

Ściskam,

Kasia

WieZapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

1 myśl na “Tablica marzeń (vision board): stwórz własną definicję szczęścia”

 1. Pingback: PEWNOŚĆ SIEBIE: JAK JĄ ZBUDOWAĆ I ZATRZYMAĆ [CZĘŚĆ 1] – Krąg kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *