Dobrze wiesz jak formułować cele. Realny. Mierzalny. Określony w czasie. Tylko jak odnieść to do swojej kariery? Co robić kiedy kompletnie nie wiem co chcę robić w życiu? Oto 5 pytań, które pomogą Ci znaleźć odpowiedź.

Nie wiem co chcę robić w życiu

Widzisz, koncentrując się na krótkoterminowych celach rzeczywiście musisz brać pod uwagę co jest możliwe i w jakich ramach czasowych się ograniczyć – ale życiowy cel rządzi się zupełnie innymi prawami.

Jeśli myślisz, że to musi być coś konkretnego, poprawnego, akceptowanego z przykrością stwierdzam, że się mylisz. Nie zawsze pomysł na życie to “otworzyć własny gabinet” czy “zostać astronautą” – może (tak jak u mnie) to coś zupełnie innego, mglistego i mało rzeczowego. Jeśli męczy Cię myśl: “nie wiem co chcę robić w życiu” o jednym musisz wiedzieć:

Twój pomysł na życie brzmi dokładnie tak jak słyszysz go w głowie!

Tysiące razy przekonałam się, że każdy z nas D.O.S.K.O.N.A.L.E. wie czego chce i co czyni go szczęśliwym. Wie – ale nie ma odwagi tego przyznać.

Właśnie w tym tkwi cały problem.

Boimy się, że nasz pomysł jest nierealny, niemożliwy, głupi, nie dość dobry. Boimy się, że jeśli go przyznamy to trzeba będzie zaryzykować, zmierzyć się z krytyką, popełnić błędy. Ale, sama przyznaj – czy stanie w miejscu nie jest tak samo ryzykowne?

Jak znaleźć pomysł na siebie? Oto odpowiedź

Nie wiem wszystkiego, ale jedno wiem na pewno – każdy z nas chce być szczęśliwy. Właśnie dlatego przesyłam dzisiejsze ćwiczenie! W podcaście znajdziesz 5 pytań, które pomagają znaleźć odpowiedź kiedy nie wiesz co chcesz robić w życiu. Zobaczysz jak wyklarować swoją wizję, uporządkować cele i nazwać priorytety. Wszystko po to, abyś znalazła swój pomysł na życie i nie bała się go zrealizować!

Praca, która daje satysfakcję

Wiesz jak Japończycy określają stan tej nieopisanej satysfakcji z pracy? Ikigai. W jednej z książek na ten temat znalazłam fragment, który najlepiej oddaje o co chodzi:

“Zarówno Jiro jak i jego syn są rzemieślnikami kuchni. W trakcie gotowania wchodzą w stan przepływu, nie odczuwają nudy. Gdy gotują cieszą się tym do szpiku kości; dla nich to szczęście, ich ikigai. Nauczyli się czerpać rozkosz z własnej pracy, zamieniać ją w przyjemność tak wielką, że zatrzymuje czas”.

Mam nadzieję, że te 5 pytań, o których powiedziałam w podcaście pomogą Ci odkryć co jest Twoim ikigai i jak możesz je zrealizować. Będę zachwycona jeśli zostawisz komentarz: które z tych pytań było dla Ciebie najbardziej inspirujące (i jak brzmi odpowiedź).

Zrealizowanie swojego pomysłu na życie wymaga nie lada odwagi i jasności, że to jest właśnie to. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam uporządkować Twoją wizję.

To nią kieruj się podejmując ważne decyzje dotyczące kariery.

Ściskam,

Kasia