Decydując się na zmianę jesteś tysiące razy pytana: “czy na pewno wiesz co robisz?” – i próbujesz znaleźć na to racjonalną odpowiedź. Gdy nie przychodzi myślisz, że to źle. Według mnie nie ma niczego złego w stwierdzeniu: “nie, nie wiem”. Czasem zrozumienie przychodzi z czasem, a nie warto rezygnować z decyzji podejmowanych głosem serca (bo te są najtrafniejsze).

Odwaga do zmiany

W obliczu zmiany stajesz kiedy złamana zostaje jakaś rutyna – coś się kończy i stajesz przed wyborem co dalej. Kończysz studia i szukasz pierwszej pracy, dostajesz wypowiedzenie i musisz zdecydować jakiej teraz szukać, kończąc urlop macierzyński  musisz postanowić jak dalej pokierować swoją karierą. W każdym z tych przypadków nagle pojawia się czas kiedy zadajesz sobie pytanie: “dokąd w zasadzie chcę dojść?”, “co osiągnąć w życiu”? – i musisz dokonać wyboru.

Mniej rozumu, więcej serca

Moim zdaniem jedyną receptą na szczęście jest bycie sobą i podejmowanie własnych, świadomych decyzji – a to wcale nie takie proste! Tak łatwo ulegamy temu co mówią inni, że zupełnie zatracamy swoje wewnętrzne pragnienie i cel. Kiedy to co robię nie jest tożsame z tym co chcą ode mnie rodzice lub wykraczałoby poza wizję narzuconą przez społeczeństwo pokornie wycofuję się, aby stanąć w szeregu. Tylko, że wiesz co? To TY masz rację! Wyłącznie TY wiesz co jest dla ciebie dobre, wyłącznie ty wiesz co uczyni cię szczęśliwą – nie ma sensu z tym walczyć. Prędzej czy później to pragnienie stanie się tak silne, że i tak zaczniesz je realizować – a póki nie, będziesz nieszczęśliwa. Im szybciej przyznasz to sama przed sobą, tym lepiej.

Wróć do źródła

Posłuchaj wypowiedzi tych, którzy osiągnęli w swoim życiu sukces i czują się spełnieni. Większość z nich twierdzi: “posłuchałam głosu serca”, “postanowiłam zaufać intuicji”. TO jest jedyna recepta na szczęście: zaufać sobie. Jasne, że się boisz. Każdy się boi! Tego czy to dobry wybór, jak wyjdzie, co powiedzą, czy znajdę sposób. Do tego dochodzi każde “a co jeśli..” i tysiące innych obaw. Mimo wszystko gwarantuję, że kiedy wreszcie poddasz się temu pragnieniu, zaczniesz realizować wizję tego, jak widzisz swoją przyszłość – to znajdziesz sposób. Na razie jeszcze może nie wiesz jaki, ale nie na wszystko da się znaleźć racjonalną odpowiedź. Przestań ich szukać!

Siła decyzji

Na chwilę hipotetycznie załóżmy, że możesz otrzymać wszystkie umiejętności, zasoby i możliwości, które są ci potrzebne, aby osiągnąć to o czym marzysz. Nie chodzi o marzenie takie, które wypada mieć (typu dom z ogródkiem) – o to najgłębsze pragnienie, które jest z Tobą już od lat i którego nigdy nie zrealizowałaś, bo ciągle wydaje ci się nie możliwe. Właśnie o nie chodzi! Wyobraź sobie, że możesz otrzymać do jego spełnienia wszystkie brakujące elementy, ale tylko na 7 dni. Możesz mieć do dyspozycji tydzień kiedy wszystko będzie możliwe – jak wykorzystałabyś ten czas? Na czym skoncentrowała energię? Wyselekcjonuj wyłącznie najbardziej kluczowe kroki, które pozwolą najefektywniej wykorzystać ten czas.

Aha. I pamiętaj, że chociaż to czysto hipotetyczny scenariusz, doba ma ciągle 24 godziny.

Wewnętrzny kompas

Najlepsze decyzje podejmujesz kiedy jasno widzisz wyznawane przez siebie wartości i wiesz czego chcesz od życia. Innymi słowy – kiedy będziesz kierowała się swoim wewnętrznym kompasem. Jesteś jedyną i niepowtarzalną kombinacją cech, usposobienia, sposobu patrzenia na świat. Nikt, nawet najbliższa osoba, nie wie co jest dla ciebie najlepsze. W swoim życiu wyłącznie TY jesteś ekspertem i wiesz, gdzie będzie ci najlepiej. Pewnie, możesz słuchać innych, ale błagam – rób swoje.

Podejmując decyzje: słuchaj intuicji, kieruj się wewnętrznym kompasem, twórz własną wizję tego co możliwe.


Wiem. To nie jest proste. Sama na to pracowałam przez długi czas. Tym bardziej chcę dzielić się z Tobą moim doświadczeniem i sprawdzonymi sposobami. Aby ułatwić ci odkrywanie wewnętrznej odwagi do zmiany nagrałam audio, w którym opowiadam jak zacząć to robić. To 20 minut czystej inspiracji!

[su_button url=”http://subscribe.skrzydlarozwoju.com.pl/inspiratornik” target=”blank” style=”soft” background=”#f68db2″ color=”#ffffff” size=”6″ center=”yes” text_shadow=”0px 0px 0px “]Pobierz audio[/su_button]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *