Przyznaj: miałaś kiedyś cel, którego nie potrafiłaś zrealizować? Coś, czego bardzo chciałaś, a jednak nie potrafiłaś zrobić? Widzisz, można czegoś bardzo pragnąć, a podświadomie to od siebie odpychać. W tym odcinku zobaczysz jak się zmotywować, nawet jeśli nikt Cię nie wspiera.

Jak się zmotywować kiedy nie mam wsparcia?

Jakiś czas temu napisała do mnie Paulina. Nie potrafi zrozumieć dlaczego nie potrafi schudnąć. Niby wie wszystko co i jak powinna jeść, jakie posiłki sobie szykować, a już na pewno z czego zrezygnować, a jednak kilka razy w tygodniu rzuca się na słodycze i nie potrafi przestać. Przez to czuje się jeszcze gorzej niż przedtem. Czuje się kompletnie zagubiona.

I wcale nie jest sama!

Jak to jest, że mając nawet mocne postanowienie zrealizowania swojego celu tak szybko ucieka z nas motywacja? Dlaczego – mając szczere chęci – najczęściej i tak kończymy w tym samym miejscu? Odpowiedź jest bardzo prosta: szukamy nie tam, gdzie trzeba.

Motywacja do odchudzania

W tym odcinku (pierwszym live mentoringu) na żywo pomagam znaleźć rozwiązanie. Pokazuję Paulinie jak:

  • dotrzeć do swojej najgłębszej motywacji,
  • odkryć to, co nas napędza,
  • nie dać się zniechęcić perfekcji,
  • ale przede wszystkim: pokochać siebie (taką jaka jestem).

Przez kilka pytań docieramy do tego, w czym TAK NAPRAWDĘ tkwi problem. Mając tą wiedzę możemy wspólnie opracować plan działania, w którym Paulina odkrywa źródło swojej wewnętrznej motywacji:

Tu także wersja audio:

A po wysłuchaniu, jak zawsze mam do Ciebie pytanie:

– jak przetrwać kryzys w związku? Co Twoim zdaniem najkorzystniej wpływa na relacje? Co doradzisz Paulinie?

Jak pokochać siebie

Zbyt często wymagamy od siebie zbyt dużo. Chcemy mieć udane małżeństwo, odnieść sukces zawodowy, wychować szczęśliwe dzieci – problem w tym, że efektów oczekujemy od razu.

Kiedy zdamy sobie sprawę, że każdy element Większego Planu to wysiłek, który należy podjąć i czas, który należy poświęcić – widzimy, że nie da się mieć wszystkiego od razu. Pora wszystko rozbić na mniejsze kroki – i przestać od siebie oczekiwać zbyt dużo. Prawda jest taka, że jeśli najpierw nie zadbasz o siebie, nie będziesz miała siły dbać o cokolwiek innego.

No to siup do ciepłej kąpieli!

Ściskam

Kasia

P.S. Masz cel, którego nie potrafisz zrealizować lub stoisz przed ważnym życiowym wyborem? Wypełnij tą 2-minutową ankietę i opowiedz o swoim wyzwaniu. Odezwę się z nowymi pomysłami i turbodoładowaniem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *