Jeśli pracujesz z domu dobrze wiesz jak wiele niesie to ze sobą wyzwań. Trudno nam organizować swoje obowiązki, a jeszcze trudniej tak naprawdę odpocząć. Mam dla Ciebie prostą strategię, dzięki której lepiej zorganizujesz swój czas i skończysz dzień z satysfakcją z wykonanej pracy.

Jak mieć więcej samodyscypliny?

Beata zwróciła się do mnie z pytaniem o to, jak znaleźć w sobie więcej samodyscypliny. Pracuje z domu i ma ogromny problem z organizowaniem obowiązków. Nie potrafi zmobilizować się do rannego wstawania i każdego dnia trudno jej zabrać się do pracy.

Kto z nas nie zna tego z życia?

Gdy tylko przychodzi do pracy w domu – nagle znajduje się tysiąc rzeczy, które muszą być zrobione. Przerywamy pracę, żeby wywiesić pranie, wyjść na zakupy, pogadać z sąsiadką i odkurzyć pokój – nic dziwnego, że na koniec dnia padamy wykończone. Każde przełączenie uwagi zabiera naszą kreatywność.

Sekret organizowania obowiązków

W nagraniu dowiesz się jak lepiej organizować swoją pracę (m.in. wykorzystując rytuały), co to znaczy praca interwałami oraz czym jest samodyscyplina i jak różni się od motywacji. Jeśli poranne wstawanie dla Ciebie także jest zmorą, zobaczysz – po pierwsze – że nie musisz mieć z tego powodów wyrzutów sumienia, a po drugie – jak zorganizować swój dzień tak, aby był jak najbardziej produktywny.

Co zabiera naszą kreatywność?

Tym co najbardziej nas wykańcza jest ciągłe rozpraszanie uwagi – i to niezależnie czy pracujesz z domu czy z biura. Kiedy ograniczysz przełączanie się z jednego zadania na drugie, zmniejszysz liczbę rozpraszaczy i skupisz na konkretnych zadaniach podczas 90-120 minutowych przedziałów czasowych – zobaczysz jak bardzo podniesie się Twoja produktywność. Prawda jest taka, że dwie godziny nieprzerwanej pracy są znacznie bardziej wartościowe już osiem w ciągłym rozproszeniu.

I właśnie dlatego mam do Ciebie pytanie:

jak Ty organizujesz swoją pracę w domu? Jak dzielisz obowiązki, aby zrobić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie? Będę zachwycona jeśli w komentarzu poniżej zdradzisz nam swój sekret i zainspirujesz do lepszego zarządzania czasem.

Życzę Ci bardzo owocnego tygodnia,

Kasia

P.S. Chcesz, aby odpowiedziała na Twoje pytanie w kolejnym podcaście? Opowiedz mi o nim tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *