Kiedy myślisz o zrealizowaniu swojego pomysłu jestem pewna, że dopada Cię milion wątpliwości. Największą z nich jest: czy będzie z czego się utrzymać? W dzisiejszym odcinku Marek Opaska (Bajkowy Tata) opowiada jak realizować swoją pasję nie rezygnując z etatu.

Jak znaleźć pomysł na biznes?

Powiedzmy sobie szczerze: wdrażanie w życie jakiegokolwiek pomysłu – na firmę, blog i cokolwiek innego – to nie lada wyzwanie. Początek zazwyczaj wygląda tak samo – próbowanie, popełnianie błędów, próbowanie od nowa. To zazwyczaj ogromna inwestycja czasu i pieniędzy, więc nietrudno się zniechęcić.

Jeśli patrzysz na człowieka, który właśnie osiągnął sukces, jednego możesz być pewna – to nigdy nie dzieje się z dnia na dzień.

I właśnie dlatego postanowiłam porozmawiać o tym z kimś, kto jest gdzieś w połowie swojej drogi.

Bajkowy Tata: jak znaleźć równowagę między pracą i życiem

Marek jest niezwykłym człowiekiem – takim, z którym dzielę tą samą filozofię życia. Jego nadrzędnym celem jest bycie aktywnym rodzicem i spędzanie wiele czasu z dziećmi – a to nie może znaczyć pracy na etacie. Tak długo próbował i szukał własnej drogi, aż ją odkrył. Teraz, jak mówi o sobie, jest bajkopisarzem – pomaga dzieciom radzić sobie z emocjami i motywacją. Do tego nagrywa czytanki z tłumaczeniem na język migowy.

Ale to nie wszystko.

Ponieważ jego nadrzędnym celem jest to, aby bajki były dostępne dla wszystkich i za darmo – musiał znaleźć sposób, aby zarabiać na czymś innym. Szczerze przyznaje, że nie uważa się za osobę, która osiągnęła wielki sukces i zdaje sobie sprawę, że jeszcze daleka droga przed nim. Z drugiej – co wyraźnie słychać – już na pewno z niej nie zejdzie.

Jak znaleźć (i zrealizować) swoją misję

W wywiadzie rozmawiamy o tym, jak odkryć swój pomysł na biznes, który pomoże żyć zgodnie z wyznawanymi wartościami. Co pomaga pokonać wątpliwości, nabrać odwagi oraz dlaczego nie warto się poddawać:

A teraz jak zawsze mam do Ciebie pytanie: jaka konkretna wskazówka Marka jest dla Ciebie najbardziej inspirująca? Co wykorzystasz w swoim życiu? Obydwoje będziemy zachwyceni widząc Twój komentarz poniżej.

Jak odnieść sukces?

Musisz wiedzieć, że jedynym sekretem sukcesu – niezależnie czy chcesz założyć własną firmę, bloga czy napisać książkę – jest Twoja wytrwałość. Po drodze będzie MILION momentów, w których zaczniesz kwestionować wszystko i to, co z nimi zrobisz jest jedyną granicą, która oddziela Cię od wymarzonego życia. Wiem, co mówię.

Dlatego marz odważnie i nie daj się zniechęcić!

Pamiętaj, że gdybyś kiedyś potrzebowała pomocy, zawsze służę pomocą – ja i Zeszyt Zmiany 🙂

Ściskam,

Kasia

P.S. Masz pomysł na firmę, ale nie wiesz od czego zacząć? A może prowadzisz własną działalność i chcesz ją wznieść na wyższy poziom? Zgłoś się do nowego projektu, w którym pomagam przedsiębiorcom stworzyć strategię i zmienić sposób patrzenia na marketing 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *