Posłuchaj, biznes online to naprawdę ogromna frajda. Można robić to, co się kocha, pracować na własnych warunkach, znaleźć mnóstwo satysfakcji. Ta decyzja ma jednak swoją ciemną stronę, o której mało kto ma odwagę powiedzieć. Sukces to nie tylko to, co widać na zewnątrz – prowadzi do niego długa i kręta droga. Na szczęście wiemy, jak się do niej przygotować.

Biznes online: o czym musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach łatwo dać się ponieść ogólnej ekscytacji rzucania wszystkiego i kroczenia „własną drogą„. Coraz więcej kobiet decyduje się na prowadzenie własnej firmy, a w mediach społecznościowych jesteśmy bombardowani kolejnymi historiami sukcesów i receptami na to, jak osiągnąć sukces. Mało kto jest na tyle szczerzy, aby powiedzieć jak to wygląda naprawdę.

Nie od razu zarabia się krocie.

Czasem czujesz się samotna i całkiem zrezygnowana.

Musisz zajmować się też tym, czego nie lubisz.

Internet daje nieprawdopodobne możliwości, ale także zakrzywia obraz. Patrzymy z zazdrością na piękne strony, profile, artykuły, zdjęcia nie widząc, co tak naprawdę za tym stoi. Jeśli czujesz się czasem tak, jakbyś kompletnie zostawała w tyle – mamy coś, co może pomóc.

Własna firma krok po kroku

Karolina na swoim blogu Kobieca Strona Biznesu pomaga przedsiębiorczyniom tworzyć marki, z których są dumne. Robi to, co naprawdę kocha i w czym czuje się spełniona.

Ale nie zawsze tak było.

Przez długi czas łączyła własną firmę z etatem pracując po 12-15 godzin dziennie. Długo zastanawiała się czy zostawić dobrze płatną pracę i polegać wyłącznie na swoich klientach. Zdecydowała się budować swój biznes online bez skakania na głęboką wodę i szczerze opowiada, co pomogło jej pokonać wątpliwości.

Musisz wiedzieć, że wszystkie czasem czujemy się całkiem zrezygnowane. Patrzymy na innych myśląc, że nigdy im nie dorównamy. W kalendarzu każdej z nas zdarzają się dni, że ma ochotę rzucić wszystko. Właśnie dlatego musisz tego posłuchać!

W dzisiejszym odcinku opowiadamy jak:

  • rozwijać swoją firmę małymi krokami,
  • wyróżnić się z konkurencji (nawet jeśli wszyscy robią to samo),
  • przestać przejmować się lajkami,
  • znaleźć profil idealnego klienta,
  • mówić tak, aby trafiać prosto w serca,
  • ale przede wszystkim: zaczynać od dlaczego.

To jeden z najbardziej szczerych wywiadów jakie odbyłam do tej pory. Nie ma udawania, owijania w bawełnę. Karolina podzieliła się naprawdę ogromną dawką wiedzy i przekazała wiele, bardzo wartościowych wskazówek. Obie będziemy zachwycone jeśli dasz znać w komentarzu, która jest dla Ciebie najbardziej inspirująca.

Otwieranie działalności: jak pokonać wątpliwości

Obie wierzymy, że w budowaniu własnego biznesu najważniejsza jest autentyczność. To jest właśnie to, co przyciąga. Tylko będąc tym, kim naprawdę jesteś i stając po stronie tego, w co wierzysz i co jest dla Ciebie najważniejsze masz szansę stworzyć firmę, z której jesteś dumna.

I tego Ci życzę!

Ściskam,

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *