Beata ma 36 lat i żadnego pojęcia, co robić w życiu. Próbowała swoich sił w różnych branżach i różnych zawodach, ale nie chce iść w żadnym z tych kierunków. Praca po poprzednich porażkach graniczy z cudem. Zupełnie straciła wiarę w siebie. Pokażę jej jak odzyskać jasność i zdefiniować siebie na nowo.

Praca po poprzednich porażkach

W poprzednim wpisie opowiadałam o tym, jak na nowo znaleźć swoje życiowe cele po utracie pracy.Tym razem podejdziemy do tematu trochę inaczej. Beata ciągle szuka pomysłu na siebie. Próbowała swoich sił w biurze pożyczkowym, branży MLM, ale to zdecydowanie nie dawało jej satysfakcji. Próbowała swoich sił jako home stager, tylko że zabrakło jej odwagi.

Boi się, że praca po poprzednich porażkach znów skończy się tym samym.

Dobrze wiem jak to jest zaczynać wciąż od nowa. Kiedy próbujesz, rezygnujesz, zmieniasz kierunek łatwo sobie pomyśleć, że coś z tobą jest nie tak. Że sama nie wiesz czego chcesz. Że skaczesz z kwiatka na kwiatek. Jasne, może tak być. Równie dobrze może się okazać, że doskonale wiesz czego chcesz od życia, tylko… nie masz odwagi tego przyznać.

Jak znaleźć pracę po 30?

Z tego, co wyczytałam między słowami, Beacie najbardziej zależy na pracy z domu. Jest mamą dwójki dzieci, chce brać czynny udział w ich życiu i nie tracić życia na dojazdy. Być może goniąc za odpowiedzią „czego tak naprawdę chcę?” przegapiła ten fakt. Być może dla niej znacznie ważniejsze od tego CO CHCE robić, jest to KIM chce się stać dzięki swojej pracy.

Bo jedną z możliwych odpowiedzi jest: być aktywnym rodzicem.

W dzisiejszym odcinku opowiadam Beacie jak:

Po wysłuchaniu zostaw komentarz poniżej: czy jest jakiś pomysł, który chcesz zrealizować, ale zaczynasz wątpić, że Ci się uda? Czy porażki zjadają Twoją wiarę w siebie?

9 pomysłów na pracę z domu

Kiedy masz już jasność DLACZEGO chcesz to zrobić, pora zastanowić się JAK możesz tego dokonać. Myśląc o pracy na własnych warunkach często odruchowo podajemy: własna działalność. Ale to wcale nie jedyna opcja. Pracować zdalnie można na wiele różnych sposobów. Oto kilka z nich:

A co jest w tym najlepsze? Że wcale nie trzeba ograniczać się tylko do jednego. Pracując zdalnie można godzić kilka pomysłów na siebie, bo często jeden może nakręcać drugi (przykład w podcaście!)

Jak osiągnąć sukces

Wiem, że niepowodzenia często odczytujemy jako znak: to nie ta droga. Potykając się uznajemy, że trzeba się wycofać, że widocznie nie jest nam to pisane. To jest właśnie ten moment, który dzieli ludzi na przeciętnych i tych, co osiągają sukces.

Jeśli wiesz, czego chcesz (a wiesz) nie warto się poddawać kiedy nie wychodzi. Próbuj, wyciągaj wnioski, próbuj od nowa. Wchodź głębiej, rozum więcej, docieraj do sedna. Kiedy masz jasność, co jest Twoją największą motywacją – łatwiej znaleźć swoją unikalną drogę.

Niech Moc będzie z Tobą!
Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *