Znasz ten cichutki głos, który ciągnie Cię, aby zrobić coś wbrew logice? Może chcesz zmienić pracę. założyć firmę, a może pójść w zupełnie nowym kierunku, ale czujesz się rozdarta między tym, co mówi serce, a rozum? Podejmowanie decyzji – oto jak dobrze wybrać (za każdym razem).

Nie wiem co robić

Każdy z nas dobrze wie jak to jest kiedy stajesz przed ważnym życiowym wyborem i… nie wiesz, w którym kierunku dalej pójść. Właśnie przed takim dylematem stoi Gosia, która napisała do mnie z pytaniem:

“Czy warto odejść z pracy (zgodnej z wykształceniem) i próbować się przebranżowić ryzykując założenie własnej działalności, to, że stracę kontakt z aktualną branżą i zmarnuje rok?”

Dla większości z nas – szczególnie kobiet – dotarcie do swojego wewnętrznego głosu i podejmowanie decyzji w zgodzie ze sobą z wiekiem staje się coraz trudniejsze. Przez lata tłumimy w sobie to, czego tak naprawdę chcemy zamykając się w ramach tego, co “powinniśmy”, a czego “nie możemy”.

Kiedy czujesz to wewnętrzne wołanie, aby pójść w zupełnie innym kierunku niż wykształcenie może być trudno znieść presję jaką ten wybór za sobą niesie. Na szczęście mam coś, co pomoże Ci podjąć decyzję.

Problem z podejmowaniem decyzji? Oto rozwiązanie

W dzisiejszym video pokazuję banalną strategię, która pomaga podejmować najlepsze decyzje (nawet jeśli kompletnie nie wiesz co robić). Dzięki niej dowiesz się jak:

 • znaleźć swoją drogę,
 • odkryć swoją najgłębszą motywację,
 • nauczyć się wybierać w 100% w zgodzie ze sobą,
 • oraz nabrać odwagi, aby (wreszcie) zrealizować swój pomysł.

Nagranie dostępne także jako podcast:

A teraz mam do Ciebie pytanie:

– czy kiedykolwiek stałaś przed podobnym dylematem jak Gosia? Co pomogło Ci podjąć decyzję?

Będę zachwycona widząc Twój komentarz poniżej! Opisz swoją sytuację i stań się inspiracją dla setek ambitnych i kreatywnych dusz, które zobaczą ten wpis.

Jak odkryć swój talent

Wiem, trudno nie przejmować się tym, co mówią inni, ale… chcesz znać prawdę? Tylko Ty wiesz, co Cię w życiu uszczęśliwia, więc przestań tej wiedzy szukać na zewnątrz. Masz wyłączność na podejmowanie decyzji i tylko Ty wiesz, która droga jest Twoja. Najwyższy czas stanąć po stronie tego:

kim jestem, w co wierzę i co jest dla mnie najważniejsze.

Wtedy będziesz wiedziała co robić dalej.

Ściskam,

Kasia

P.S. Potrzebujesz wsparcia, aby przestać słuchać innych i zacząć słuchać siebie? Pobierz bezpłatny audiotrening z 3 strategiami, które dodają odwagi i jasności, aby realizować cele, na których najbardziej Ci zależy.

5 myśli na “Podejmowanie decyzji: oto jak dobrze wybrać (za każdym razem)”

 1. Właśnie stoję przed takim dylematem. Robię kompletnie to, co nie sprawia mi radości. Nie czuję satysfakcji. Nie cieszy mnie to. Już w sobotę przeżywam to, że w poniedziałek znów mnie to czeka. Jestem typem samotnika, lubię pracować w samotności, a pracuje w korporacji w obsłudze klienta z elementami telemarketingu. Chce uciec, ale kompletnie nie mam na siebie pomyśli. Brak talentu i pasji. I co najgorsze – stanie w miejscu od kilku miesięcy.

  1. Katarzyna Antonik-Heller

   O rany. Kiedy napisałaś o tym jak w sobotę przejmujesz się poniedziałkiem to do mnie dotarło JAK DOBRZE TO ZNAM!! Ten ucisk w klatce, przybicie i totalne zniechęcenie. Nie wiem czy podpiszesz się pod tym zdaniem, ale dla mnie to uczucie było przykre nie dlatego, że nie lubiłam swojej pracy, ale dlatego, że robiłam coś WBREW SOBIE.Że tkwiłam w miejscu, w którym marnowałam swój potencjał. Im dłużej nie miałam odwagi na zmianę, tym mniej wiedziałam czego tak naprawdę chcę.

   Chyba tak to właśnie działa.

   Bo zobacz. Kiedy wiesz, że dana sytuacja jest tylko przejściowa, łatwiej Ci przez nią przebrnąć. Na przykład: wiesz, że najbliższe 3 miesiące będziesz chodzić do pracy, której nie lubisz, ale robisz to dlatego, żeby odłożyć na studia, albo podróż do wymarzonego kraju. Kiedy jest coś ponad to, kiedy masz większą wizję – można przetrwać (dosłownie) wszystko.

   Może to jest właśnie to, na czym warto się skupić? Na większej wizji. Na tym, jak wyglądałoby Twoje wymarzone zawodowe życie 🙂
   To, że już wiesz, że “lubisz pracować w samotności” to pierwszy bardzo ważny krok! Wokół niego zacznij kombinować. Nie zastanawiaj się “co możesz”. Zacznij od tego, że gdyby wszystko było możliwe to czym najbardziej na świecie chciałabyś się zajmować.

   I jeszcze jedno. Niemożliwe, że nie masz talentu i pasji. Niemożliwe i już. Kropka. 🙂

  2. Nie wierzę że nie masz żadnego talentu.jestem pewna ,że jesteś w czymś na prawdę dobra,oczywiście oprócz pracy w korporacjii. Idź a długi spacer,pooddychaj głęboko i wejrzyj w siebie co sprawia Ci radość, a może tym właśnie możesz sprawiać radość innym.mowi Ci to księgowa, która szyje sukienki w piwnicy swojego domu i ma wiele zadowolonych klientek,a przy tym sama jest szczęśliwa.

   1. Katarzyna Antonik-Heller

    Brawa dla tej Pani! 😀

    Aniu, dziękuję za Twoją wiadomość! Masz rację, że w każdym (KAŻDYM) drzemie potencjał do wykorzystania, a najlepszym sposobem, aby go odkryć jest zajrzenie w głąb siebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *