Przyznaj, masz coś na czym bardzo Ci zależy, ale nie potrafisz po sięgnąć przez to, co mówią inni? Odwaga do zmiany: oto niezawodna strategia, aby ją zbudować i już nigdy nie zwątpić w siebie.

Jak wierzyć w siebie (nawet jeśli inni mówią, że się nie uda)

Każdy z nas dobrze wie, że kluczową sprawą, która decydują o powodzeniu naszego pomysłu jest to, co pierwsze na ten temat usłyszymy. Kiedy zwierzasz się ze swoich celów, a jedyne co słyszysz to uwagi i krytykę – zaczynasz wątpić we własne możliwości.

Właśnie przed takim dylematem stoi Edyta.

Ma pomysł na firmę – chce mieć konie, robić meble, prowadzić agroturystykę – ale przestaje wierzyć, że to w ogóle możliwe. Okazało się, że niemal całe otoczenie jest przeciwne. Czy jest jakiś sposób, aby mimo wszystko robić to, co uważa się za słuszne? Jak wierzyć w swój plan, kiedy inni mówią, że to niemożliwe? Oto moja odpowiedź.

Odwaga do zmiany: skąd ją brać, aby nigdy nie zwątpić w siebie

W dzisiejszym odcinku opowiadam Edycie jak:

  • realizować swoje cele (nawet gdy inni mówią, że się nie uda)
  • wzmacniać poczucie własnej wartości,
  • nie dać się zniechęcić krytyce,
  • robić to, co uważa się za słuszne,
  • iść własną drogą – nawet jeśli to oznacza pójście pod prąd.

Nagranie także jako podcast:

Poczucie własnej wartości

Krytyka – zwłaszcza od bliskich – choćby nie wiem co, zawsze boli tak samo, ale musisz wiedzieć jedno: najważniejsze jest to, co dzieje się potem. Najważniejsze jest to, jak reagujesz na te słowa.

Jeśli słysząc uwagi od innych zmieniasz swoje plany, pozwalasz siać w sobie wątpliwości i gubisz się w tym czego tak naprawdę chcesz – to tak, jakbyś oddawała swoje życie w cudze ręce. W ten sposób idziesz drogą, która wcale nie jest Twoja i nigdy nie dojdziesz do miejsca, w którym najbardziej chcesz być.

Jeśli jednak jest Ci przykro – ale mimo wszystko robisz to, co uważasz za słuszne i zrealizujesz swoje cele, ucinasz pole do dyskusji. Dajesz jasny sygnał, że to Twoje życie i to Ty masz wyłączność na podejmowanie decyzji.

Dlatego chciałabym wiedzieć od Ciebie:

– czy kiedykolwiek słowa od bliskich podcięły Ci skrzydła? Co pomogło Ci (mimo wszystko) wierzyć w siebie i zrealizować swój pomysł? Będę zachwycona widząc Twój komentarz poniżej!

Droga do szczęścia

Przekonałam się o tym już tysiące razy, że podejmowanie decyzji w zgodzie ze sobą to najkrótsza droga do szczęścia. Najkrótszą i już. Bo tylko Ty wiesz co Cię w życiu uszczęśliwia – więc przestań tej wiedzy szukać na zewnątrz.

Ściskam,

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *