Chyba zgodzisz się ze mną, że czasem jedno zdanie potrafi odebrać całą naszą wiarę w siebie. Co robić kiedy nikt nie wierzy w Twój pomysł? Jak nie dać się zniechęcić? Jak znaleźć w sobie odwagę, aby mimo tego, co mówią inni odważnie realizować swoje cele? Na szczęście znam odpowiedź!

Krytyka – jak nie dać się zniechęcić

Krytyka. Sam strach przed nią potrafi skutecznie blokować nasze marzenia i plany. Przed ważną decyzją, przed podjęciem jakiegokolwiek działania każdy z nas podświadomie boi się tego, co powiedzą inni. Boimy się, że nie wszyscy zaakceptują nasz pomysł, że nie wszyscy będą nas lubić – ale jest pewna rzecz, o której musisz wiedzieć:

zawsze znajdzie się ktoś, komu nie spodoba się co robisz (nawet jeśli nie robisz nic) i nie masz na to kompletnie żadnego wpływu. Jedyne na co masz wpływ to, które z tych słów weźmiesz sobie do serca.

Trening asertywności

To jak reagujemy na opinie innych jest jedną z kluczowych zasad, które kształtują nasze życie. Jeśli pozwalasz wytrącić się z równowagi, jeśli wycofujesz się ze swoich planów – dajesz znać, że sama do końca nie wierzysz w swój pomysł. W tym odcinku znajdziesz dwie żelazne zasady, które pomogą Ci skutecznie przedstawiać swoje pomysły i nie dać się zniechęcić temu, co mówią inni:

A tu także wersja audio:
<
Po wysłuchaniu odcinka mam do Ciebie pytanie:

jak (wykorzystując strategie, o których powiedziałam) inaczej zareagowałabyś na krytykę, którą ostatnio słyszałaś? Jak, stosując te zasady, sformułowałabyś swoje zdanie?

Będę zachwycona, gdy zostawisz komentarz poniżej i zainspirujesz innych jak odważnie mówić o swoich celach.

Jak radzić sobie z krytyką

Prawda jest taka, że jedynym sekretem odporności na krytykę jest samemu wierzyć w swój pomysł. Gdy mówisz o swoich celach pewnie i z przekonaniem – nic nie może Cię zatrzymać! (Tutaj poznasz więcej strategii, które pomagają radzić sobie z krytyką i wątpliwościami)

Pamiętaj, że w swoim życiu to Ty wiesz najlepiej – nie daj się zniechęcić!

Ściskam,

Kasia

P.S. To video jest przykładem czego możesz się spodziewać w Programie Zmiany. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tu.

1 myśl na “Asertywność: prosty trik jak reagować na krytykę”

  1. Pingback: Pewność siebie: jak ją zbudować i zatrzymać (część 2) – Krąg kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *