Jeśli marzysz, aby pracować z domu (i mieć więcej czasu dla dzieci) wśród Twoich pomysłów na pewno przemknęło rękodzieło. To świetny pomysł na mały biznes. W dzisiejszym odcinku Kasia – modystka – opowiada na co zwrócić uwagę kiedy prowadzisz własną firmę, gdzie szukać klientów i na co zwrócić uwagę, gdy tworzysz hand made.

Jaki biznes otworzyć?

W czasach, gdy coraz bardziej cenimy sobie niezależność i pracę na własnych warunkach bycie przedsiębiorcą czy freelancerem to najlepszy pomysł na życie. Kluczem do tej zmiany jest naprawdę dobrze przemyśleć swój plan.

Moja dzisiejsza rozmówczyni jest modystką – tworzy ozdoby i nakrycia głowy dla kobiet- i to od kilkudziesięciu lat! W ten sposób kontynuuje rodzinną tradycję – choć nie od początku wiedziała czy to jest WŁAŚNIE TO, co chce robić w życiu.

W wywiadzie opowiada co pomogło jej odkryć przepis na siebie, jak pokonała wątpliwości, gdzie znalazła klientów i co słyszy, gdy mówi, że jest modystką. Jeśli marzysz, aby zająć się rękodziełem lub modą – musisz tego posłuchać!

Modystka: zarabianie na rękodziele

Kasia dzieli się swoimi radami:

  • gdzie szukać klientów,
  • jak reagować, gdy nikt nie popiera naszego pomysłu,
  • czym się kierować w podejmowaniu decyzji o rozpoczynaniu własnego biznesu,
  • oraz dlaczego w ogóle nie warto przejmować się konkurencją 😉

Po wysłuchaniu mamy do Ciebie pytanie:

która rada najbardziej przypadła Ci do gustu? Co z tego, co powiedziała Kasia jest dla Ciebie najbardziej inspirujące? Obie będziemy zachwycone widząc Twój komentarz poniżej.

Pomysł na siebie

Prawda jest taka, że aby znaleźć swoją drogę, czasem trzeba sprawdzić wszystkie inne. Próbować, popełniać błędy i próbować dalej. Nie od razu trzeba być gotowym na rozpoczynanie własnego biznesu – i to jest ok! Czasem trzeba czasu i nie warto robić nic na siłę, ale jeśli czujesz, że to jest właśnie to – nie potrzebujesz niczego więcej!

Warto iść za swoją pasją, nawet jeśli masz poukładane życie i myślisz, że nie znajdzie się na nią miejsca. Każdy z nas przyszedł na ten świat z unikalnym darem i szkoda byłoby zaprzepaścić taką szansę.

Jedyny warunek? Uwierz w siebie! Reszta sama się ułoży 😉

Ściskam,

Kasia

P.S. Potrzebujesz wsparcia, aby zrealizować swój pomysł? Wykorzystaj Zeszyt Zmiany! To 100 ćwiczeń, które pomagają uwierzyć w siebie i swój plan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *