Moje inspiracje

Całkowicie zgadzam się z tym, że największym wpływ na nasz rozwój mają przeczytane książki i spotkani ludzie. Czasem jedno doświadczenie, potrafi całkowicie zmienić perspektywę, ale także te pozornie drobne, nieistotne momenty codzienności – krótkie wymiany zdań czy urywki artykułów – potrafią wprowadzić prawdziwą rewolucję w myśleniu. W artykule zebrałam listę najbardziej inspirujących książek, które zrobiły na mnie duże wrażenie (a jeśli chcesz poczytać o szczęściu tu znajdziesz moje ulubione pozycje).

Książki o rozwoju

To absolutnie subiektywna – wyłącznie moja – ocena. Wymieniłam tu książki, które pomogły mi lepiej zrozumieć siebie i świat i poszerzyły horyzont. Będę zachwycona jeśli podzielisz się swoją opinią w komentarzu i napiszesz co inspiruje Ciebie 🙂

“Lepiej. 21 strategii, aby osiągnąć szczęście” G. Rubin

Bardzo przystępnie napisana, pogodna książka o tym, jak nawyki wpływają na nasze życie oraz jak samodzielnie pracować nad ich zmianą. Autorka przytacza mnóstwo przykładów ze swojego życia oraz bliskich jej osób. Prowadzi bardzo wnikliwe obserwacje i w bardzo ciekawy sposób je przedstawia. To obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce stawać się coraz lepszym i dążyć do szczęścia.

“Podróż w głąb siebie” C.P. Sisson

Piękna lektura napisana przez bardzo doświadczonego przez życie człowieka. Opowiada o swojej przemianie duchowej i o drodze do równowagi. Sporo treści jest poświęcone ważnej roli oddychania. Autor jest twórcą programu Integracji Oddechem, a w książce udowadnia, że oddech ma naprawdę potężną moc uzdrawiania. Książka jest pełna inspirujących metafor, które dokładnie odzwierciedlają pułapki, w które sami się zapędzamy.

“Bóg nigdy nie mruga” R. Brett

Na tą książkę trafiłam kiedy miałam mały kryzys. Wpadłam w labirynt złych myśli, lęków, obaw i nie wiedziałam co zrobić dalej, jaką podjąć decyzję. Ta cała książka jest o zaufaniu. O tym, żeby odpuścić. Przestać się martwić, snuć czarne scenariusze – po prostu zaufać. Autorka przytacza 50 lekcji z przykładami ze swojego życia (a było niełatwe). To także książka o przemianie duchowej i osiągnięciu wewnętrznej równowagi.

“Zaczynaj od dlaczego” S. Sinek

Zaczęło się od krótkiego filmu na TEDzie, na którym Simon opowiada o swojej idei. Potem zdecydowałam się na książkę, która wyjaśnia tajemnicę sukcesu wielkich marek jak Facebook czy Apple. Bardzo ciekawa, chociaż od pewnego momentu już nużąca lektura (w części powtarzają się podobne przykłady), która inspiruje do tego, aby konsekwentnie realizować swoje marzenia i wierzyć, wierzyć, wierzyć!

Aktualizacja listy 28.01.2019

“Ciszej proszę… Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać” S.Cain

Wbrew pozorom to książka nie tylko dla introwertyków. Choć książka nie zrobiła na mnie dobrego pierwszego wrażenia (ściana drobnego tekstu bez wielu urozmaiceń) to zdecydowanie była warta przeczytania. Przede wszystkim lepiej zrozumiałam introwertyków, poznałam zasady współpracy, które pomagają wydobyć ich potencjał oraz zdałam sobie sprawę co najbardziej ich napędza. Zdecydowanie poleciłabym tą książkę rodzicom, którzy uważają swoje dzieci za introwertyków oraz liderom, którzy chcą skuteczniej zarządzać swoim zespołem.

“Mądrzej szybciej lepiej. Sekret efektywności” C. Duhigg

Jedna z najlepszych książek jakie ostatnio czytałam! Jest bardzo praktyczna (Autor opiera się na wielu przykładach firm jak Toyota, Walt Disney Animation, Google), przystępna i rzetelna. Przytoczone setki artykułów, książek, maili świadczą o zasadności formułowanych teorii, a do tego każda poświadczona jest konkretnym przykładem. Wszystkie informacje są od razu do zastosowania w życiu. To niezwykle ciekawa pozycja i choć Autor bardziej znany jest z “Siły nawyki”, to tą pozycję polecam bardziej!

Droga do rozwoju osobistego

Lepsze poznawanie siebie, rozumienie swoich zachowań, uświadamianie wartości i priorytetów to prosta droga do lepszego, pełnego i szczęśliwego życia. To najlepsza inwestycja jaką możesz zrobić.

Właśnie dlatego stworzyłam bezpłatny audiotrening Opowiadam w nim o 3 strategiach, które pomogą Ci uwierzyć w siebie i zrealizować każdy Twój pomysł.

Bo,wierz mi, że możesz mieć to, czego pragniesz – i już teraz masz wszystko, aby zacząć.

Kasia

 

P.S. Sama też jestem autorką! Mój Zeszyt Zmiany to e-book, w którym pokazuję jak nabrać odwagi, aby zrealizować swój pomysł na życie! To zbiór autentycznych historii, praktycznych wskazówek i aż 100 ćwiczeń do pracy nad sobą! (Klikając w obrazek możesz pobrać darmowy fragment)

A co najbardziej inspiruje Ciebie? Zostaw w komentarzu poniżej swoje ulubione książki, bo bardzo chętnie sama je przeczytam!

6 myśli na “7 inspirujących książek o rozwoju, które zrobiły na mnie duże wrażenie”

 1. Cóż, duży wpływ na mój rozwój miały książki do gramatyki języka angielskiego (i nie tylko) 🙂 Mogłam siedzieć nad nimi godzinami- dla relaksu 🙂 No i pomogły mi zdobyć wymarzoną pracę.

  Natomiast dla rozwoju duchowego jest dla mnie od lat jedna; Biblia. Czytam ją i studiuję od tylu już lat, a nie ma tygodnia bym nie znalazła w niej tekstu i wydaje mi się, że widzę go po raz pierwszy! Ta książka najbardziej zmieniła moje życie – podobnie jak później już, książki A.Wommack’a 🙂

  1. Ja też bardzo lubię czytać Biblię, ale myślę, że nie do końca rozumiem znaczenie zdarzeń. Okoliczności mają ogromne wrażenie, a jak skoro nie znam obyczajów tamtych czasów mam wrażenie, że omija mnie coś ważnego. Masz może do polecenia jakieś przystępne źródło z opracowaniem tekstów biblijnych?

   1. Tak- znajomość obyczajów jest całkiem istotna. Mogę polecić Ci książkę “Autentyczna ewangelia Jezusa”- autor Geza Vermes. Autor posiadał szeroką wiedzę z zakresu obyczajowości ówczesnej kultury. Polecam Ci także “Sekrety Biblii” – A.J. Palla (pisałam o tym tu: http://motyw-kobiety.miejsce-akcji.pl/2016/12/12/ksiazki-ktore-buduja-wiare/ ) to skarbnica wiedzy biblijnej.
    No i co najważniejsze : masz Ducha Św.do swojej dyspozycji 24h 🙂 Czytaj z Nim- będzie otwierał Ci oczy i dawał zrozumienie 🙂

 2. Ze swojej strony dodałabym jeszcze “Jak zostałam peruwiańską żoną” Mia Słowik. Bohaterka (autorka) ima się najróżniejszych niekonwencjonalnych metod poradzenia sobie z własnymi problemami, a także naprawienia rodziny, typu ustawienia hellingerowskie, podróż z biletem w 1 stronę do krajów trzeciego świata, szamańska ceremonia ajałaski czy buddyjska medytacja Vipassana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *