Czasem w życiu zdarzają się takie momenty, w których nie masz pojęcia jaki kolejny krok postawić. Jaką podjąć decyzję. Jeśli czujesz się, że ogarnia Cię zagubienie i niemoc – oto ćwiczenie, które pomaga oswoić kryzys emocjonalny.

Kryzys emocjonalny

„Czego tak naprawdę chcę?” – to pytanie, choć może wydawać się banalne, z wiekiem staje się coraz trudniejsze. Przez lata odsuwamy od siebie swoje najgłębsze pragnienia starając się zadowolić innych. Myślimy, że musimy „zapracować” na uznanie, stale udowadniać swoją wartość. Nic dziwnego, że przykładając tak ogromną uwagę do tego, co myślą o nas inni z czasem tracimy kontakt ze sobą. Z tym, czego w głębi duszy chcemy.

Poczucie zagubienia może nas spotkać w różnych momentach życia. Ale ZAWSZE bierze się z uczucia odłączenia – odłączenia od swoich najgłębszych wartości i celów.

Jak odkryć czego naprawdę chcę?

Odłączenie oznacza niepewność, a niepewność to okropny stan dla ego. To właśnie wtedy ono wytacza najcięższe działa próbując nas sprowadzić do dobrze znanego miejsca, bezpiecznej strefy komfortu. Paraliżuje nas strachem przed tym co będzie, co może się wydarzyć – uruchamiając najciemniejsze obszary naszej osobowości.

Nic dziwnego, że trudno nam podjąć się zmiany. W tym całym harmidrze dotrzeć do swojego wewnętrznego głosu.

W stanie niepewności i zagubienia towarzyszy nam milion różnych emocji: beznadzieja, bezsilność, bezradność, smutek, brak sił, brak motywacji. Ale także ta najgorsza: brak sensu życia. Czy da się jakość wyjść z tego emocjonalnego kryzysu i wreszcie odrobić zaległą lekcję?

Ćwiczenie, aby nabrać jasności

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że wiedza czego naprawdę chcesz, gdzie jest Twoje miejsce, jakie są Twoje talenty – od zawsze jest w Tobie. Z jakiegoś względu trudno Ci to sobie teraz przypomnieć.

W podcaście opowiadam o ćwiczeniu, które pomaga nabrać jasności, lepiej zrozumieć swoje emocje i dotrzeć do sedna swoich najgłębszych pragnień.

*To jeden z najdłuższych i najbardziej treściwych odcinków, więc listę wszystkich pytań, które zadaję znajdziesz w pliku do pobrania na końcu wpisu.

Jeśli wolisz czytać zamiast słuchać, transkrypt podcastu możesz pobrać w formacie .pdf (wszystkie spisane pytania znajdziesz poniżej).

dobre decyzje to te, które przynoszą spokój

Kliknij w obrazek, aby pobrać pytania w formacie .pdf

Większość kryzysów, przez które przechodzimy bierze się z zaburzenia wewnętrznej równowagi. A ta z kolei z niezaspokojonych potrzeb. Kiedy zaczniesz rozumieć myśli i emocje, które pojawiają się w tym trudnym czasie masz szansę znaleźć rozwiązanie na pojawiające się trudności.

Nieodrobione lekcje zawsze będą wracać w naszym życiu. To za każdym razem nowa szansa, aby zacząć korzystać z pełni swojego wewnętrznego potencjału który od zawsze w Tobie drzemie.

Ściskam,
Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *