Prowadzenie własnej firmy to spore wyzwanie. Wymaga zaangażowania na 100%. Tylko co zrobić, jeśli masz kilka pomysłów i nie jesteś pewna, który z nich wybrać? Jeśli chcesz prowadzić mały biznes, mam coś co pomoże Ci wybrać ten właściwy.

Pomysł na biznes w domu

Kilka dni temu napisała do mnie Ania. Przez wiele lat pracowała na kierowniczym stanowisku, ale rok temu postanowiła, że chce zostać w domu. Marzyła, aby zająć się produkcją naturalnych kosmetyków i chemii gospodarczej, które od lat tworzy dla siebie. Okazało się jednak, że wymagania sanepidu są tak wysokie, że nie jest w stanie ich spełnić pracując na małą skalę.

Z drugiej strony (jako jedna z nielicznych w kraju) zajmuje się tworzeniem szopek w stylu hiszpańskim. To piękne modele bożonarodzeniowej stajenki, które w wielu krajach Europy są traktowane jako małe dzieła sztuki. W Polsce – mimo wielu pozytywnych komentarzy – nikt nie chce ich kupić.

Ania nie ma prostego zadania, ale mocne postanowienie: nie chce wracać na etat. Oto kilka strategii, które może wypróbować.

Gdzie sprzedawać rękodzieło

Jeśli kiedykolwiek próbowałaś sprzedawać własne produkty wiesz, że nie tak łatwo utrzymać motywację kiedy nikt nie chce od Ciebie nic kupić (lub – mimo szczerych chęci – działasz wbrew prawu). Dlatego w tym odcinku pokazuję Ani jak:

  • uporządkować swoją wizję,
  • wybrać właściwy biznes,
  • działać jeśli chce się sprzedawać rękodzieło lub sztukę,
  • znaleźć nowe możliwości (i plan B),
  • wejść na na zagraniczne rynki (nawet jeśli nie zna się angielskiego),
  • ale przede wszystkim: podejmować decyzje w zgodzie ze sobą.

Jeśli Ty także zajmujesz się rękodziełem lub chcesz sprzedawać sztukę obie będziemy zachwycone, gdy zostawisz komentarz z odpowiedzią, która z podanych wskazówek była dla Ciebie najbardziej przydatna.

Jak zarabiać w domu

Ta rozmowa tak naprawdę wcale nie jest o pomyśle na biznes. Bardziej o sile i odwadze, która w każdym z nas drzemie. Ania jest naprawdę niezwykłą osobą. Samotnie wychowuje dzieci, zajmuje się domem, ogarnia (dosłownie) wszystko – ale nigdy nie zwątpiła w siebie i swój plan. Mam nadzieję, że moje pomysły dodały jej wiatru w żagle.

I dodadzą go także Tobie 💫

Ściskam,

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *