Zastanawiasz się jak znaleźć swój pomysł na życie, bo… masz ich zbyt dużo? Jeśli bliscy powtarzają Ci, że masz słomiany zapał i zbyt wiele rzeczy zaczynasz – pokażę Ci jak odkryć swój talent i znaleźć własną drogę (nawet jeśli to oznacza pójście pod prąd).

*Możesz wypełnić tą ankietę, aby sprawdzić czy jesteś multipasjonatką/multipasjonatem

Nie wiem co chcę robić

Gdybyś spojrzała teraz w moje CV lub profil na LinkedIn przekonałabyś się jak wiele, bardzo różnych rzeczy robiłam. Skończyłam biotechnologię i zaczęłam doktorat, bo byłam święcie przekonana, że nauka jest moją pasją. Gdy okazało się, że to jednak nie to zaczęłam prowadzić warsztaty dla dzieci, zajęłam się marketingiem i próbowałam rozkręcić własną działalność (która na początku wyglądała zupełnie inaczej niż teraz).

Czułam się strasznie.

Jakbym sama nie wiedziała czego chcę. Kiedy w kolejnym etapie życia chciałam znaleźć nową pracę, w nowym mieście wysłałam prawie setkę CV. Prawie nikt się nie odezwał. To było dla mnie ostatecznym dowodem na to, że jestem nieudacznikiem i, że moje doświadczenie jest po prostu od czapy.

Wszystko zmieniło się parę dni temu, kiedy poznałam dziewczyny takie same jak ja.

Jak znaleźć swój pomysł na życie

Widzisz, swoje najważniejsze zawodowe decyzje podejmujemy w wieku kilkunastu lat. W tym pędzie wyboru dobrej pracy i przyszłościowego zawodu zapominamy o pewnej podstawowej kwestii. O zapytaniu siebie: czego tak naprawdę chcę. Nic dziwnego, że trafiamy do pracy, która nie daje satysfakcji.

Każdy młody człowiek jest pod ogromną presją otoczenia. Zwłaszcza dzisiaj – kiedy jesteśmy zalewani zdjęciami i informacjami o tym, co robią inni – porównujemy się bardziej niż kiedykolwiek. Prawda jest jednak taka, że:

to w Tobie są wszystkie odpowiedzi, których szukasz – więc przestań o nie pytać na zewnątrz.

Praca, która daje satysfakcję

W dzisiejszym video opowiadam o ćwiczeniach, do których warto wrócić:

Ale także o tym, jak znaleźć pracę, która daje satysfakcję i zdefiniować to, kim naprawdę jesteś.

Nagranie także jako podcast:

Czy naprawdę mam słomiany zapał?

Pamiętam, że gdy sama byłam na rozdrożu, najgorszym momentem było dla mnie odpowiadanie na pytanie: “czym się zajmujesz?”, bo totalnie nie wiedziałam, co powiedzieć. Skoro jest kilka rzeczy, które jednocześnie realizuje jak stworzyć spójną definicję tego co robię?

Jak się szybko przekonałam: to jedno zdanie miało wpływ nie tylko na to, jakie wrażenie wywierałam na innych, ale przede wszystkim: na to, co sama o sobie myślałam.

Dlatego zostaw komentarz z odpowiedzią na pytanie:

  • jak możesz wykorzystać strategię, o której mówiłam w video, aby stworzyć własną odpowiedź na to “co robisz w życiu”?

Kiedy próbujesz wielu rzeczy (i w wielu jesteś dobra) trudno Ci wybrać tą jedną, jedyną. To, że masz wiele talentów to znak, że jesteś wielorako uzdolniona. Jako multipasjonatka nigdy nie wejdziesz w standardowe ramy, które narzucają inni. Nawet jeśli na razie Twoje doświadczenie wygląda jak rozsypane puzzle – jeśli uprzesz się na to, żeby znaleźć pracę, która daje satysfakcję to wszystko zacznie się wreszcie układać.

Aby Ci w tym pomóc zostawiam zestaw ćwiczeń, które możesz wykorzystać od zaraz ⤵️

Ściskam,

Kasia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *