Czasem każdy z nas czuje się samotny. Zwłaszcza w czasach kiedy coraz częściej pracujemy z domu i stale migrujemy za pracą dobrze wiesz, jak potrafi nam to doskwierać. Jeśli chcesz znaleźć sposób, aby sukcesywnie poznawać coraz więcej ludzi i poszerzyć grono znajomych i przyjaciół – to video jest dla Ciebie!

Gdzie znaleźć przyjaciół kiedy pracuję z domu?

Relacje są podstawą wszystkiego – to na nich opiera się szczęśliwe i spełnione życie. Dobrze wiesz, że czasem jedno spotkanie potrafi odmienić ludzkie życie. To relacje z innymi są integralną częścią sukcesu zawodowego i to niezależnie czy właśnie szukasz pracy czy rozwijasz własną firmę. Co zatem zrobić, aby spotykać nowych ludzi?

Jak spotykać nowych ludzi kiedy jestem nowa w mieście?

Właśnie z takie pytanie ma Roberta. Od 1,5 roku mieszka w nowym mieście i nie wie, jak to zrobić, aby wśród swoich najbliższych sąsiadów znaleźć przyjaciół. Bierze udział w różnych networkingach, spotkaniach, wydarzeniach, ale nie chce dłużej jeździć na drugi kraniec miasta, aby spotkać się z kimś interesującym skoro wokół jest mnóstwo rodzin takich jak jej. Gdzie ich spotkać? Jak poznać? Co zrobić, aby się zaprzyjaźnić?

5 sposobów, aby znaleźć przyjaciół jako dorosły

Roberta zadała to pytanie podczas Rozwijalni Pomysłów – to cykliczne spotkania rozwojowo-networkingowe dla kreatywnych we Wrocławiu. Ich ideą jest wsparcie i konstruktywny feedback dla najbardziej nieprawdopodobnych pomysłów. To wspaniałe obracać się wśród tak ambitnych i inspirujących osób – właśnie dlatego, że każdy ma do zaproponowania coś ciekawego.

W tym video zebrałam 5 naszych pomysłów jak znaleźć przyjaciół (nawet jeśli jesteś nowa w mieście) i skąd brać znajomych kiedy nie chodzisz do “normalnej”:

Jak zwykle także w wersji audio:

Przepis na udane relacje z innymi

Tworzenie każdej relacji wymaga czasu – tak samo jeśli chodzi o związek czy przyjaźń (zobacz co według mnie trzeba zrobić, aby znaleźć prawdziwą miłość). Zawsze zaczyna się od błahych rozmów, ale z czasem okazuje się, że coraz więcej mamy ze sobą wspólnego. Człowiek to istota społeczna i każdy z nas potrzebuje innych, aby poczuć pełnie i spełnienie. Właśnie dlatego mam do Ciebie pytanie:

co mogłabyś zrobić, aby wyciągnąć swoich sąsiadów z domu? Jaka wspólna inicjatywa mogłaby Was wszystkich połączyć? W jaki sposób mogłabyś zaktywizować lokalną społeczność?

Koniecznie zostaw komentarz poniżej, abyśmy także mogli skorzystać z Twojego pomysłu!

Pozdrawiam,

Kasia

2 myśli na “5 sposobów: jak znaleźć przyjaciół jako dorosły”

  1. Katarzyna Antonik-Heller

   Witaj Renato,
   bardzo dziękuję za Twój komentarz – tym bardziej, że dotknął bardzo ważnej kwestii dotyczącej szczęścia. Bo bardzo często utożsamiamy je z czymś, co musi się wydarzyć. Musimy wejść w związek, znaleźć Tego Jedynego/Tą Jedyną. Czekamy aż wreszcie znajdzie się ktoś, kto się nami zaopiekuje – da nam to, czego tak bardzo potrzebujemy. Będzie “osobą, która nada sens życia”.

   Renato, to Ty jesteś tą osobą.

   Nie da się znaleźć w zewnętrznym świecie tego, co od zawsze jest tylko w Tobie. To Ty nadajesz sens swojemu życiu. To Ty się sobą najlepiej zaopiekujesz. To Ty masz w sobie wszystko czego szukasz. Dopóki myślisz, że tylko ktoś inny jest w stanie Cię uszczęśliwić skazujesz się na wieczne poszukiwania. Poszukiwania tego, co masz pod nosem!

   *Często w tej najważniejszej relacji (romantycznej) szukamy tego, czego nie dostaliśmy jako dzieci. Dopiero uzdrowienie relacji z samym sobą pozwala na stworzenie satysfakcjonującego i pełnego związku z drugą osobą. Wkrótce na ten temat pojawi się cały odcinek podcastu – mam nadzieję, że znajdziesz w nim inspirację :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *