Szukanie pracy to trudne zadanie. Jak każda zmiana w życiu generuje wiele stresu i napięcia. Co robić kiedy wysyłanie CV nie przynosi rezultatów? Jak znaleźć pracę, którą lubię kiedy coraz mniej wierzę, że to się uda? W tym odcinku czeka odpowiedź!

Wysyłam CV i nic – co robić

Właśnie przed takim dylematem stoi Ania. Kończy jej się urlop macierzyński i nie chce wracać do starej pracy, ale coraz mniej wierzy, że ktoś ją przyjmie. Po 15 latach pracy w korporacji chce zmienić obszar działalności – zająć się administracją – ale ciągle słyszy, że ma za mało doświadczenia.

Kto z nas tego nie zna?

Niezależnie czy chcesz zmienić pracę, zacząć coś swojego czy zupełnie zmienić zawód – to, czego można być w takim momencie pewnym to strachu i niepewności. Nic dziwnego, że wewnątrz wszystko krzyczy, aby dać sobie spokój i wracać do dobrze znanego miejsca – ale spokojnie. To tylko strach przed wyjściem ze strefy komfortu.

Jak znaleźć pracę, którą lubię

Znalezienie pracy to trudne zadanie – do tego mało konkretne i przytłaczające (zwłaszcza jeśli masz mało czasu) dlatego w tym video proponuję zupełnie nową strategię patrzenia na ten Wielki Cel. Odpowiadam Ani:

A tu także wersja audio:

Na co rekruterzy zwracają uwagę

Niezależnie czy szukasz pierwszej pracy czy myślisz o przebranżowieniu – stworzenie CV może przeważyć o sukcesie w danej rekrutacji. Ja sama zmieniałam branżę już kilka razy, więc doskonale wiem przez co wtedy człowiek przechodzi. Oto, czego się dowiedziałam na temat tego, na co firmy zwracają uwagę zatrudniając nowego pracownika:

  • Kim jest ten człowiek?
  • Dlaczego chce pracować właśnie w tej firmie?
  • Jakie wartości sobą reprezentuje?
  • Czy chcemy, aby ta osoba pracowała w naszej firmie?
  • Czy posiada do tego odpowiednie kwalifikacje?
  • Czy wpasuje się w nasz zespół?

Kiedy rozumiesz co dzieje się po tej drugiej stronie, łatwiej Ci stworzyć dokument, który zapewni Ci nowe możliwości zawodowe.

Jak napisać CV, które “działa”

Musisz wiedzieć, że znacznie ważniejsze od tego CO WIEM jest JAK TO PRZEDSTAWIĘ. Można “pracować w call center” lub “zajmować się obsługą klienta”, można “sprzedawać produkty” lub “wdrażać kampanię marketingową marki”.

Gdy spojrzysz na swoje doświadczenie zupełnie obiektywnie i postarasz się wyszczególnić czego się nauczyłaś, z czym sobie świetnie radziłaś, do czego się przygotowałaś – może się okazać, że Twoje doświadczenie jest bogatsze niż do tej pory myślałaś. To od Ciebie zależy jak zaprezentujesz swoją kandydaturę.

I nie przejmuj się nawet jeśli dana rozmowa nie przyniesie współpracy. Zawsze to krok do większej pewności siebie!

Trzymam kciuki!

Kasia

P.S. Wiem, że zmiana pracy to spore wyzwanie i przyda się w nim wsparcie. Poznaj 3 strategie, które pomagają bardziej wierzyć w siebie i zrealizować każdy swój plan!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *