Przyznaj, masz cel, którego od dawna pragniesz, ale nie miałaś odwagi zrealizować? Jeśli zdałaś sobie właśnie sprawę, że niewiele udało Ci się osiągnąć z tego, co sobie zakładałaś – zobacz jak zmienić swoje życie.

Jak zmienić swoje życie – prosty przewodnik

Jakiś czas temu poprosiłam moich subskrybentów o wypełnienie ankiety. Chodziło w niej o odpowiedzenie na kilka pytań, a wśród nich było: „co jest Twoim największym marzeniem?”. Część z wiadomości dotyczyła podróży, część jakichś większych planów. Jeśli masz coś takiego dobrze wiesz, że samo postawienie jest najprostszym elementem całej układanki. Największy problem kryje się krok dalej.

Mijają miesiące (a tym gorzej – lata), a Ty zdajesz sobie sprawę, że niewiele udało Ci się dokonać z tego co sobie zakładałaś. Czujesz się wtedy jak chodząca porażka. A jeśli patrząc na znajomych i rówieśników, masz poczucie jakbyś zostawała daleko w tyle – w dzisiejszym odcinku poznasz strategię, która zmieni Twoje życie.

Jedna rzecz, która zmienia wszystko

Widzisz, wszyscy mamy tendencję do przesuwania swoich planów „na potem”, bo zawsze coś innego jest ważniejsze.

Nie pójdę pobiegać, bo mam stertę prasowania.

Nie mam czasu zdrowo gotować, bo jest dużo pracy.

Nie wyjadę w wymarzoną podróż, bo szkoda pieniędzy.

Chcesz znać prawdę? Każde takie odsunięcie swoich potrzeb na dalszy plan podkopuje nasze poczucie własnej wartości. Przestajemy wierzyć w swoją sprawczość, a tym samym tracimy wiarę we własne możliwości. Stąd już prosta droga do przekonania: „wszyscy są ważniejsi, ja się nie liczę”.

Jeśli chcesz zmienić swoje życie musisz zrozumieć jedno: Ty też jesteś W.A.Ż.N.A. Twoje cele, marzenia i plany. Im częściej w tym codziennym harmidrze będziesz reagowała na swoje potrzeby, tym większą różnicę dostrzeżesz. 

Jak być szczęśliwym człowiekiem

W dzisiejszym odcinku pokazuję jak zmienić swoje życie, wyjść poza ograniczające przekonania i nabierać pewności siebie właśnie przez to, aby raz na jakiś czas postawić siebie na pierwszym miejscu. A wszystko zaczęło się od tego, że Kamila chciała wyjechać do… Świnoujścia. Kiedy zrozumiesz, że masz prawo dążyć do tego na czym Ci zależy, Twoje życie zmieni się nie do poznania.

Zobaczysz!
Kasia

4 myśli na “Jak zmienić swoje życie? Prosta odpowiedź”

 1. Hej, ja chciałabym w tym roku zdobyć kilka, może kilkanaście, szczytów Korony Gór Polski
  Drugiego stycznia zaczęłam i planuję kolejne wyprawy, jak będzie trochę cieplej.
  Z dziećmi na plecach

  1. Katarzyna Antonik-Heller

   Cudny plan! Zwłaszcza ta ostatnia część 🙂 Realizowanie swoich planów z dziećmi bywa czasem bardziej wymagające, ale za to satysfakcja jest większa 🙂 Trzymam kciuki za Ciebie i całą Ekipę :)))

 2. Czesc Kasia ,
  Moim marzeniem jest wyprawa na Bali.
  Choć na ten moment i tak jest to coś co może poczekać.
  Dlaczego tak pisze ponieważ w tej chwili borykam się zupełnie z innym problemem.
  Jestem mama 2 dzieci a także żoną.
  Zanim zaczęłam inwestować w rodzine inwestowałam w siebie. Prowadziłam własna firme przez 11 lat były to sklepy odzieżowe.
  W monecie narodzin córki a później syna postanowiłam zamknąć interes dlaczego ??
  No a dlatego ze poświęciłam sie wychowaniu dzieci czego na tamten moment bardzo chciałam.
  Mijaly lata a ja mimo ze kocham swoje pociechy czułam ze czegoś mi brakuje czegoś co da mi samorozwój.
  Po 5 latach pobytu w domu otworzyłam kolejny interes był to salon stylizacji paznokci- z powodzeniem prowadziłam go przez 4 lata po czym ponownie zamknęłam ktoś spyta dlaczego ??
  Dlatego ze zrobiłam na tamten moment wszystko co chciałam : zebrałam rzesze zadowolonych klientek ,byłam szkoleniowcem i w pewnym momencie poczułam ze to nie to co chce w życiu robić zreszta COVID pomógł trochę w tej decyzji.
  No i do sedna;
  Zawsze wiedziałam co chce robić , zawsze mialam plan – przed posiadaniem rodziny.
  Mało kiedy rozumiałam osoby które mówiły Aga nie wiem co mam w życiu robić czym sie zająć – zawsze to ja wyciągałam im pomysły z rękawa .

  A dziś to ja jestem ta osoba która nie wie co ma robić.
  Mając za rok 40 lat czuje się jak by moje życie było za krótkie na jakiekolwiek zmiany.
  Boje się ruszyć z miejsca a co gorsze to nie wiem w jakim kierunku pójść.

  Pozdrawiam Aga

  1. Katarzyna Antonik-Heller

   Cześć Agnieszko,
   bardzo dziękuję za Twój komentarz 🙂

   Kiedyś moja przyjaciółka stwierdziła: 'Kasia, Ty mógłabyś zarabiać za cokolwiek byś się zabrała’. Wygląda na to, że pod tym względem jesteśmy bardzo podobne 😉 jesteś bardzo odważną, przedsiębiorczą i proaktywną kobietą.

   Wygląda na to, że przyszedł pewien bardzo ważny moment w Twoim życiu.

   Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale 40-stka to dla wielu osób czas redefiniowania swoich celów i wartości. Wszystko wskazuje, że coś wyjątkowego zaczyna dziać się teraz w Twoim życiu.

   Każdy tego rodzaju kryzys jest trudny. Towarzyszy mu zagubienie i niepewność. Jak dotrzeć do swoich odpowiedzi skoro w głowie kotłuje się milion myśli?

   Niestety niewiele da się z tym zrobić.

   Jedyne co zostaje to dać sobie czas i zaopiekować się sobą. Zdjąć presję. Obserwować swoje uczucia. Nazywać emocje. Może więcej przebywać tylko ze sobą?

   Spotkałam się ze stwierdzeniem, że po 40stce człowiek przestaje się przejmować innymi, bo w pewien sposób już 'spłacił’ dług społecznych oczekiwań i wreszcie może zacząć żyć w zgodzie ze sobą. Pytanie zatem CZEGO inni od Ciebie oczekiwali? (I czy nadal masz ochotę grać tę rolę?)

   Pozdrawiam,
   Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *