Przyznaj, masz cel, którego od dawna pragniesz, ale nie miałaś odwagi zrealizować? Jeśli zdałaś sobie właśnie sprawę, że niewiele udało Ci się osiągnąć z tego, co sobie zakładałaś – zobacz jak zmienić swoje życie.

Jak zmienić swoje życie – prosty przewodnik

Jakiś czas temu poprosiłam moich subskrybentów o wypełnienie ankiety. Chodziło w niej o odpowiedzenie na kilka pytań, a wśród nich było: “co jest Twoim największym marzeniem?”. Część z wiadomości dotyczyła podróży, część jakichś większych planów. Jeśli masz coś takiego dobrze wiesz, że samo postawienie jest najprostszym elementem całej układanki. Największy problem kryje się krok dalej.

Mijają miesiące (a tym gorzej – lata), a Ty zdajesz sobie sprawę, że niewiele udało Ci się dokonać z tego co sobie zakładałaś. Czujesz się wtedy jak chodząca porażka. A jeśli patrząc na znajomych i rówieśników, masz poczucie jakbyś zostawała daleko w tyle – w dzisiejszym odcinku poznasz strategię, która zmieni Twoje życie.

Jedna rzecz, która zmienia wszystko

Widzisz, wszyscy mamy tendencję do przesuwania swoich planów “na potem”, bo zawsze coś innego jest ważniejsze.

Nie pójdę pobiegać, bo mam stertę prasowania.

Nie mam czasu zdrowo gotować, bo jest dużo pracy.

Nie wyjadę w wymarzoną podróż, bo szkoda pieniędzy.

Chcesz znać prawdę? Każde takie odsunięcie swoich potrzeb na dalszy plan podkopuje nasze poczucie własnej wartości. Przestajemy wierzyć w swoją sprawczość, a tym samym tracimy wiarę we własne możliwości. Stąd już prosta droga do przekonania: “wszyscy są ważniejsi, ja się nie liczę”.

Jeśli chcesz zmienić swoje życie musisz zrozumieć jedno: Ty też jesteś W.A.Ż.N.A. Twoje cele, marzenia i plany. Im częściej w tym codziennym harmidrze będziesz reagowała na swoje potrzeby, tym większą różnicę dostrzeżesz. 

Jak być szczęśliwym człowiekiem

W dzisiejszym odcinku pokazuję jak zmienić swoje życie, wyjść poza ograniczające przekonania i nabierać pewności siebie właśnie przez to, aby raz na jakiś czas postawić siebie na pierwszym miejscu. A wszystko zaczęło się od tego, że Kamila chciała wyjechać do… Świnoujścia. Kiedy zrozumiesz, że masz prawo dążyć do tego na czym Ci zależy, Twoje życie zmieni się nie do poznania.

Zobaczysz!
Kasia

2 myśli na “Jak zmienić swoje życie? Prosta odpowiedź”

  1. Hej, ja chciałabym w tym roku zdobyć kilka, może kilkanaście, szczytów Korony Gór Polski
    Drugiego stycznia zaczęłam i planuję kolejne wyprawy, jak będzie trochę cieplej.
    Z dziećmi na plecach

    1. Katarzyna Antonik-Heller

      Cudny plan! Zwłaszcza ta ostatnia część 🙂 Realizowanie swoich planów z dziećmi bywa czasem bardziej wymagające, ale za to satysfakcja jest większa 🙂 Trzymam kciuki za Ciebie i całą Ekipę :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *