Być może znajdujesz się teraz w trudnym momencie i potrzebujesz inspiracji do tego, aby znaleźć w sobie siłę. Może z pozoru wszystko jest w porządku – a jednak czujesz, że stać Cię na więcej. Niezależnie od okoliczności jest pewna zasada, która pokazuje jak zmienić swoje życie na lepsze.

Jak żyć pełnią życia

Bez przerwy za czymś gonimy. Za „dobrą” pracą, mężem/żoną, odpowiednim statusem społecznym czy określoną sumą pieniędzy na koncie. Problem jest taki, że ZAWSZE znajdzie się coś, co jeszcze można zrobić, zdobyć, załatwić. Odwlekamy życie pełnią na później, aby najpierw sobie na to „zasłużyć”.

Ale teraz zobacz.

To przecież my nadajemy znaczenie pojawiającym się doświadczeniom. Mamy pełną dowolność w interpretowaniu rzeczywistości. Dlaczego tak często robimy to na swoją niekorzyść?

Życie w wiecznym niedostatku, poczuciu bycia nie dość dobrym, czekaniu na lepszy moment zabiera nam radość. Co jeśli jedyny problem ze szczęściem tkwi w tym, czy SAMI pozwolimy sobie je czuć?

Prosta strategia, aby czuć się szczęśliwszym

W podcaście opowiadam o tym, jak prosta zmiana myślenia może zmienić nasze życie. Pokazuję na przykładzie 70-letniej przesympatycznej sąsiadki jak odzyskać motywację, pozytywne nastawienie i energię nawet jeśli pojawiają się trudności

Jeśli wolisz czytać zamiast słuchać, transkrypt podcastu możesz pobrać w formacie .pdf.

W dzisiejszym odcinku wspominam o fragmencie książki Lindsay Gibson. Opowiada o tym, jak to w jaki sposób myślimy wpływa na całe nasze postrzeganie świata, ludzi i siebie. Dlatego po wysłuchaniu mam do Ciebie pytanie:

  • jaka jest jedna rzecz, którą szczególnie cenisz w swoim życiu? Za co jesteś wdzięczna/wdzięczny?

Jak zmienić swoje życie na lepsze?

Wszystko wskazuje na to, że akceptacja, zaufanie i nauka odpuszczania pomagają nam żyć pełnią życia. Tylko kiedy odpuścisz chęć kontrolowania masz okazję odzyskać wewnętrzny spokój.

Bo widzisz, nie ma czegoś, co uczyni Cię szczęśliwą/szczęśliwym. Nie ma zewnętrznego czynnika, który przełączy odpowiednik guzik w głowie. Szczęście bierze się ze środka. Z tego, co już w Tobie jest.

Mam nadzieję, że dzisiejszy odcinek będzie dla Ciebie inspiracją, aby zachować pogodę ducha niezależnie od okoliczności i krok po kroku zmieniać swoje życie na lepsze.

Ściskam,
Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *