W pracy spędzamy dużą część naszego życia – nic dziwnego, że szukasz czegoś co daje satysfakcję. Jeśli zastanawiasz się jak zmienić pracę na lepszą i znaleźć to, w czym poczujesz się spełniona – w tym odcinku znajdziesz odpowiedź!

“Chcę zmienić pracę” – jak pokonać wątpliwości

Zmiana nigdy nie przychodzi łatwo – zwłaszcza jeśli od niej zależy nasze bezpieczeństwo finansowe. Może masz dość pracy na etacie i chcesz założyć własną firmę; może chcesz spróbować czegoś innego i zdobyć nowe doświadczenie. Tak czy inaczej – jedno jest pewne:

masz tysiące wątpliwości.

Skąd mam wiedzieć czy to dobra droga? Jak podjąć decyzję skoro jest tyle nie wiadomych? Co jeśli mi się nie uda?

Jestem pewna, że to tylko niektóre z obaw, które słyszysz w swojej głowie. Jeśli czujesz się rozdarta między tym co mówi serce, a tym co podpowiada rozum – mam coś, co pomoże Ci znaleźć odpowiedź.

Zmiana pracy: co pomaga podjąć decyzję

Każdy z nas przyszedł na ten świat z konkretną misją, a czas jaki nam jest dany jest niezmiernie ważny. Jesteś niepowtarzalną kombinacją talentów i predyspozycji – najwyższy czas, aby pokazać je światu.

W dzisiejszym video opowiadam o 3 krokach, które pomogą Ci:

  • wyklarować co tak naprawdę chcesz robić w życiu,
  • odkryć swoje talenty,
  • znaleźć pracę, która daje satysfakcję.

Nagranie także jako podcast:

A teraz mam do Ciebie pytanie:

– która Twoja mocna strona najbardziej Cię wyróżnia? Co jest Twoim szczególnym darem? Co ze swoich atutów możesz wykorzystać, aby pomagać innym?

Co mnie motywuje do pracy

Benjamin Todd w swoim wykładzie na konferencji TED powiedział zdanie, które bardzo zapadło mi w pamięć:

“to, co sprawia, że uznajemy swoją pracę za wartościową to to, że ma znaczenie dla innych”.

Gdy znajdziesz sposób na to, aby wykorzystać swoje umiejętności i robić coś dobrego dla innych – szybko znajdziesz spełnienie i radość. Rób to, do czego masz talent (a nie dyplom), a szybko poczujesz się szczęśliwsza.

Ściskam,

Kasia

P.S. Chcesz wiedzieć więcej jak znaleźć swój pomysł na życie i nie bać się go zrealizować? Oto Zeszyt Zmiany – ebook z setką ćwiczeń, które zdecydowanie ułatwią to zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *