Małgosia bardzo chce zmienić pracę. Chciałaby znaleźć się w nowym miejscu, ale coś w środku nie pozwala jej zacząć. Niby wie (bardzo konkretnie) czego jej potrzeba, a jednak nie potrafi zdecydować się na ten krok. Przyznaj, czujesz się czasem podobnie?

Jak zmienić pracę

Każda zmiana jest trudna – zwłaszcza jeśli długo siedziało się w swojej strefie komfortu. Kiedy niewiele się w życiu dzieje, trudno wprowadzić tak wielkie kroki. Ale coś Ci powiem. Choć nie jestem ekspertem w dokonywaniu zawodowych wyborów (sama mam kiepskie doświadczenia z etatem), jedno wiem na pewno:

za długo zostawałam w miejscu, w którym było mi źle.

Pozwalałam, aby frustracja urosła do tego stopnia, że po prostu rzucałam papierami – nie mając pomysłu, co dalej. Aby uchronić Cię przed podobną sytuacją powiem jedno. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś już teraz (mając bezpieczny grunt pod nogami) realizowała to, na czym najbardziej Ci zależy.

Zmiana pracy: skąd brać odwagę

Każda duża zmiana wymaga wysiłku i niekoniecznie jest wygodna. Wszyscy mamy opory przed opuszczaniem tego, co dobrze znane i bezpiecznie. W dzisiejszym odcinku pokazuję Małgosi skąd wziąć odwagę, aby zrealizować swój pomysł na życie (zwłaszcza jeśli to oznacza wiele wyrzeczeń) oraz jak zmienić pracę nawet jeśli bardzo boimy się tej decyzji.

Mam nadzieję, że ten podcast zainspiruje Cię do tego, aby inaczej spojrzeć na swoje możliwości:

Po wysłuchaniu będzie mi bardzo miło kiedy dasz znać czy jest jakiś cel zawodowy, który bardzo chciałabyś zrealizować? Czy jest jakieś stanowisko czy obszar, którym chciałabyś się zajmować? Będę zachwycona widząc Twoją wiadomość w komentarzu poniżej, bo możesz być pewna, że mocno trzymam kciuki za Twój plan.

Szukanie pomysłu na siebie

Sednem całego problemu ze zmianą jest świadomość tego, ile trudu i wysiłku przed nami. Przeraża nas wizja ile trzeba będzie poświęcić. Nic dziwnego, że patrząc na swoją drogę z punktu startowego mamy ochotę się poddać.

Ale, chcesz znać prawdę?

Ten czas i tak minie, a Ty możesz znaleźć się w punkcie zupełnie innym niż teraz. Kiedy przestaniesz koncentrować się wyłącznie na poświęceniach i dostrzeżesz, co dzieje się potem – jak będzie wyglądało Twoje życie kiedy dokonasz już tego, o czym marzysz – Twoja motywacja poszybuje w górę. Myślę, że Joseph Cambell najlepiej to ujął w swoich słowach:

“Jaskinia, do której boisz się wejść, kryje skarb, którego szukasz.”

Bardzo możliwe, że właśnie ta najtrudniejsza, najbardziej niewygodna i przerażająca zmiana, zaprowadzi Cię do miejsca, w którym najbardziej na świecie chcesz być.

Niech Moc będzie z Tobą!

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *