Kto z nas nie chciałby zarabiać podróżując po całym świecie? Kto z nas nie chciałby kochać swojej pracy? W dzisiejszym odcinku Wojtek opowiada o tym jak zarabiać na blogu podróżniczym, ale przede wszystkim jak nabrać pewności siebie, żeby realizować swoje marzenia.

Jak założyć bloga i zarabiać

Wojtek razem ze swoją narzeczoną Kasią prowadzą bloga Road Trip Bus. W tekstach i vlogach opowiadają o wrażeniach, kuchni i wskazówkach dotyczących danego kraju. Kilka lat temu kupili zdezelowanego busa, znaleźli grupę pasjonatów, spakowali walizki i wybrali się na Gibraltar. Jak mówi Wojtek: „wydawało mi się, że to była wyprawa naszego życia”, na szczęście potem czekało ich dużo, dużo więcej.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które mówi Wojtek jest to, że nigdy pieniądze nie były na pierwszym miejscu. Ba! Na pisanie bloga zdecydowali się dużo później, bo bardzo chcieli podzielić się tym, co przeżyli. I choć w pierwszych miesiącach bloga odwiedzin było raptem pięć tysięcy, teraz ich teksty przynoszą kilka milionów odsłon przechodząc najśmielsze oczekiwania.

Blog podróżniczy: jak spieniężyć swoją pasję

W wywiadzie pytam Wojtka od czego to wszystko się zaczęło i jak wyglądało w praktyce. Wśród wskazówek, które usłyszysz jest:

  • jak znaleźć pieniądze na pierwszą wyprawę,
  • od czego zacząć prowadzenie bloga,
  • jakie błędy popełniają początkujący blogerzy,
  • jak pokonać wątpliwości i nabrać odwagi, aby realizować swoje marzenia,
  • co robić, aby zarabiać na blogu podróżniczym.


A teraz jak zawsze mamy pytanie do Ciebie: co z tego co powiedział Wojtek jest dla Ciebie najbardziej inspirujące? Która wskazówką wskazówkę wykorzystasz, aby wprowadzić w życie swój pomysł?

Albo: jaki kraj według Ciebie powinna odwiedzić ekipa Road Trip Bus? 🙂

Obydwoje będziemy zachwyceni widząc wiadomość od Ciebie w komentarzu poniżej!

Zarabianie na blogu – rady, o których nikt Ci nie powiedział

Cudownie słuchać o osobach, które znalazły pomysł na siebie i zarabiają robiąc to, co kochają. Jest jednak jedna rzecz, o której musisz wiedzieć: to nigdy nie dzieje się z dnia na dzień.

Tworzenie w Internecie zawsze okupione jest mnóstwem wątpliwości i obaw. Ciągłą nauką. Popełnianiem błędów i uczeniem się na nich. Zgadzam się w 100% z tym, co mówi Wojtek: jeśli ktoś zakłada bloga po to, aby na nim zarabiać może się gorzko rozczarować. Wiesz dlaczego? Bo pierwsze i najważniejsze co musisz zrobić to odpowiedzieć sobie PO CO chcesz to robić.

Im większa motywacja i jaśniejszy cel, tym bardziej prawdopodobne, że przetrwasz w tym informacyjnych chaosie i dotrzesz do osób, które Cię potrzebują.

Jak mówi Simon Sinek „zawsze zaczynaj od DLACZEGO”, bo potem samo układa się JAK 😉

Ściskam,

Kasia

P.S. Chcesz zacząć zarabiać na blogu, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Weź udział w projekcie i zdobądź jedną z 50 strategii marketingowych dla małych biznesów. Zupełnie za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *