Justyna ma bardzo jasny pomysł na siebie. Chce znaleźć pracę, w której czuje się szczęśliwa i dzięki, której może mieć więcej czasu dla dzieci. Niestety, brak wsparcia rodziny sprawia, że wątpi czy da sobie radę. W dzisiejszym odcinku pokażę jej dlaczego swoją zmianę powinna zacząć od odpowiedzenia sobie na pytanie: jak zadbać o siebie.

Brak wsparcia rodziny – co robić?

Otoczenie ma ogromny wpływ co w życiu osiągamy. To ono kształtuje nasze przekonanie na temat granic tego,  co uznajemy za możliwe. Widząc społeczność ludzi, która nie wykracza poza dany schemat łatwo uznać, że to jedyna możliwa opcja.

Tak właśnie czuje się Justyna.

Nikt z najbliższego otoczenia (rodziny, sąsiadów, znajomych) nie potrafi zrozumieć jak można zarabiać pracując na własny rachunek. Jedyną właściwą opcją jest (przecież) etat. Tylko to daje poczucie bezpieczeństwa, stały dochód, możliwość zapewnienia przyszłości dzieciom. Jak ma się czuć ktoś, kto chce to zrobić inaczej?

Jeśli w jakimkolwiek momencie życia czułaś się podobnie – musisz tego posłuchać!

Jak zadbać o siebie i iść w to, co uważam za słuszne

Widzisz jest pewna prawda, która kształtuje nasze życie. Ostatecznie to od Ciebie zależy jak wygląda Twoje życie. To TY podejmujesz decyzje, dokonujesz wyborów – musisz, więc wziąć odpowiedzialność za cele, które chcesz mieć.

Nie twierdzę, że podążanie własną drogą jest łatwe. Nie twierdzę, że w ten sposób unikniemy błędów. Wiem jednak, że to jedyna droga do szczęścia. Właśnie dlatego w dzisiejszym odcinku odpowiadam (na żywo) Justynie jak:

  • realizować swoje cele kiedy nie masz wsparcia,
  • przedstawiać swoje argumenty, aby “wygrać” każdą kłótnię,
  • nie dać się zniechęcić krytyce,
  • przestać przejmować się tym, co pomyślą inni,
  • budować wiarę we własne możliwości,
  • nabrać wewnętrznej równowagi,
  • ale przede wszystkim: wyciszyć zewnętrzny chaos, aby dotrzeć do tego, czego tak naprawdę chcę.

Jak odzyskać pewność siebie

To jedna z najbardziej poruszających rozmów jakie miałam do tej pory. W ciągu kilkudziesięciu minut dotknęłyśmy bardzo wielu ważnych spraw (które w Szkole Dodawania Odwagi zajmują 6 tygodni). Justyna przekonała się, że tylko wprowadzając wewnętrzny spokój znajdzie odpowiedzi, których szuka. Kiedy tak dużo uwagi przykłada się do tego, żeby dbać o innych pora zapytać: co mogę zrobić, aby zadbać o siebie.

Ściskam,

Kasia

P.S. Oto wiadomość, którą dostałam dziś rano od Justyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *