Sam pomysł, nawet świetny, to dopiero początek drogi. Aby z powodzeniem zarabiać na swojej działalności potrzeba sporo wysiłku – a największym jest pokonanie własnych lęków i ograniczeń. W dzisiejszym podcaście Dagmara opowiada na pytania o to, jak zacząć zarabiać na swojej pasji.

Kobiecy biznes z pasją

Jak sama przyznaje, zebranie się na odwagę zajęło jej 13 lat. Od zawsze wiedziała, że chce prowadzić coś swojego, ale za dużo analizowała, żeby jakikolwiek pomysł mógł dojść do skutku. Wszystkie były świetnie przygotowane – miały zestawienia potencjalnych kosztów, bizesplany, cele długoterminowe – ale na teorii się kończyło. „Tchórzyłam” – stwierdza moja rozmówczyni, przyznając że teraz widzi jak wiele z nich  odniosło sukces.

Zawsze była jakaś wymówka, aż nadszedł taki moment, że nie można było dłużej czekać. „Musiałam coś zmienić, nie mogłam dłużej tego ciągnąć” – i tak, niezwykłą koleją losu, powstała przepiękna pracownia i wspaniałe miejsce w Gliwicach: Pracownia DSCeramika.

Jak zrealizować swój pomysł na firmę?

Cokolwiek napiszę, nie dam rady oddać magii tego miejsca. Nie wiem co w nim jest, ale wchodząc masz wrażenie, że ma duszę. Dagmara opowiada, że przez długi czas nie była w stanie wypowiedzieć słowa „praca” myśląc o pracowni. To słowo zupełnie nie pasowało jej do tego, co daje jej taką radość. Jak mi o tym opowiada, przyznaje ze zdziwieniem, że nie sądziła, że będą nią jeszcze targały tak silne emocje. Kto by pomyślał, że bez namysłu zdecyduje się wziąć udział w przetargu na lokal, który wygra, a kilka dni później podpisze umowę na wynajem. Dagmara?! Ta, która wszystko tak skrupulatnie planuje?! Jak mówi w nagraniu – kiedy podpisała umowę załamała ręce, bo dotarło do niej co narobiła…

Nie musisz rzucać etatu, aby zacząć coś swojego

Dla mnie najważniejszym wnioskiem z rozmowy jest to, aby niczego nie robić pochopnie. Otwieranie biznesu wcale nie musi oznaczać składania wypowiedzenia czy rezygnowania z etatu. Znacznie lepiej zaczynać małymi krokami rozpoznając rynek niż rzucać wszystko i palić mosty. Jedno jest pewne – najlepsze co możesz zrobić, to podążać za swoimi marzeniami i cierpliwie torować drogę różnymi sposobami.

Posłuchaj co zrobić, aby przemienić swoją pasję w biznes:

Zobacz co możesz kupić w pracowni wchodząc w zakładkę SKLEP oraz w jakich warsztatach wziąć udział klikając w KALENDARZ.


Jeśli też marzysz o własnej firmie, ale nie masz odwagi zacząć – pobierz bonus! Znajdziesz w nim 20 minut treningu audio, który pomoże ci zmienić sposób postrzegania własnych możliwości:

[su_button url=”http://subscribe.skrzydlarozwoju.com.pl/inspiratornik” target=”blank” style=”soft” background=”#f68db2″ color=”#ffffff” size=”6″ center=”yes” text_shadow=”0px 0px 0px „]Biorę się w garść i pobieram bonus[/su_button]

 

W ten sposób trafisz na listę moich subskrybentów i będziesz wiedziała o kolejnych nagraniach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *