Może myślisz o wydaniu poradnika albo zbioru wierszy. Może masz pomysł na bajkę dla dzieci albo książkę kucharską. Tylko nie wiesz jak zacząć. Boisz się że nikt tego nie przeczyta i że spotkasz się z krytyką. Posłuchaj rozmowy o tym jak pokonać wewnętrzne blokady i strach przed porażką oraz jakie kroki podjąć, aby wydać własną książkę.

Wydanie książki krok po kroku

Moją rozmówczynią jest Jowita, autorka książki: “Bosko nieidealna”, która opowiada o tym, że nikt nie musi być ideałem, aby czuć się szczęśliwym. Książka to zbiór kadrów z życia autorki, bardzo osobista opowieść o perypetiach czterdziestoletniej kobiety, która ciągle szuka pomysłu na siebie. W rozmowie opowiada skąd wziął się pomysł na książkę, jak go kolejno realizowała i jak przyjęli ją czytelnicy.

Droga self-publishera

Aby wydać książkę trzeba odrzucić wszelkie przekonania, że jesteś za młoda albo za stara, że to zły moment i co ludzie powiedzą. Jeśli masz pomysł (a mówiąc za Jowitą: “każdy ma swoją książkę w głowie”) to nie obawiaj się go zrealizować. Na początku nie zamartwiaj się tym, co trzeba będzie zrobić, aby ją wydać, do jakich wydawców pisać, gdzie szukać recenzentów, skąd wziąć pieniądze na inwestycje. Sama zdziwisz się jak po podjęciu decyzji wszystko samo zacznie się układać.

Ważny krok do wydania książki

Niespodziewaną radą jaką udziela moja rozmówczyni jest, aby (zanim książka jeszcze powstanie) prowadzić jej przedsprzedaż. Dzięki przedpłatom od zainteresowanych czytelników można było zainwestować w profesjonalną korektę, skład i projekt okładki. Co ciekawe, wcale nie trzeba było prowadzić projektów crowfundingowych, wystarczyło odezwać się do znajomych na Facebook’u!

Jak sprzedać swoją książkę?

Jak się okazuje – napisanie książki to najmniejszy problem. Prawdziwym wyzwaniem jest pokonanie strachu i wstydu, aby ją sprzedawać, a umówmy się – bez sprzedaży nie ma sukcesu! Jowita opowiada o sposobach na marketing i sprzedaż książki (a nawet o tym, jak zrobić to lepiej niż ona!)

Posłuchaj o kolejnych krokach do tego jak wydać własną książkę:

Mamy dla Was prezent! Wpisując kod “skrzydlarozwoju” otrzymasz aż 20% rabatu na zakup książki! Oferta ważna tylko do 12 kwietnia. Kliknij TU aby przejść do strony zakupu.


Jeśli chcesz wydać własną książkę, ale zjada cię strach przed tym co powiedzą ludzie – pobierz bonus! To darmowy trening audio, który pomoże ci już teraz zmienić sposób postrzegania własnych możliwości!

[su_button url=”http://subscribe.skrzydlarozwoju.com.pl/inspiratornik” target=”blank” style=”soft” background=”#f68db2″ color=”#ffffff” size=”6″ center=”yes” text_shadow=”0px 0px 0px “]Pobierz bonus[/su_button]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *