Zastanawiało Cię kiedyś ile prób potrzeba, aby się poddać? Każdy z nas dobrze wie, że z każdym niepowodzeniem coraz trudniej zrealizować swoje cele, bo strach przed kolejnym nas paraliżuje. W tym odcinku chcę Ci pokazać jak wierzyć w siebie – nawet kiedy nie wychodzi.

Co robić kiedy masz ochotę się poddać?

Inspiracją do tego wpisu jest wiadomość, którą dostałam od Doroty. Dorota miała bardzo konkretny cel – coś, co od zawsze było jej marzeniem. Miała krystaliczną jasność i czuła się w pełni zmobilizowana. Problem w tym, że za pierwszym razem nie wyszło. Ani za kolejnym. Za kolejnym też nie…

Każda kolejna próba przynosiła jej coraz więcej zwątpienia i stresu. W końcu poczuła się przyciśnięta do muru. Czuła, że brakuje jej sił, aby przezwyciężyć strach przed porażką. Napisała tak:

“przez niepowodzenia i przez to, co słyszę od ludzi mam ochotę się poddać”

Poczuła się tak przytłoczona tymi emocjami, że łatwiej jej było zrezygnować z czegoś, CZEGO TAK BARDZO CHCE niż znosić ryzyko popełnienia kolejnego błędu. Ale przyznaj – czy nie czujesz się czasem podobnie?

Jak wierzyć w siebie (nawet kiedy nie wychodzi)

To, co mówią inni ma olbrzymi wpływ na to, co w swoim życiu uznajemy za możliwe. Wszystkie negatywne schematy myślowe, ograniczające przekonania czy krytykę nieświadomie kolekcjonujemy w swoim umyśle przez całe życie. Nic dziwnego, że w momencie kryzysu stają się mocniejsze niż kiedykolwiek.

Ale, czy rzeczywiście nadal musisz w to wierzyć?

W dzisiejszym podcaście opowiadam o prostym ćwiczeniu, które pokazuje jak wierzyć w siebie i swoje cele bez względu na to, co na ten temat mówią inni. Jak budować wiarę we własne możliwości nawet kiedy nie wychodzi.

Po wysłuchaniu mam do Ciebie pytanie: jak brzmi Twoje najbardziej blokujące przekonanie na temat własnych możliwości?

twoja definicja tego, co jest możliwe

Myślę, że nasz największy problem z popełnianiem błędów tkwi w tym, że przez nie czujemy się MNIEJ WARTOŚCIOWI. Mniej “zasługujemy” na to, aby nas lubić.

To nieprawda.

Niepowodzenia, błędy, porażka, odmowa nie mają nic wspólnego z tym, jakim jesteś człowiekiem. 💫Definiuje Cię Twoja wytrwałość, a nie to za którym razem osiągniesz swój cel 💫

Ściskam,
Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *