Krytyka. Sam STRACH przed nią skutecznie blokuje nasze dążenia i pomysły. Nie znam nikogo, kto choć raz nie zrezygnował ze swojego planu, bo bał się co pomyślą inni. Tylko dokąd nas to prowadzi?

Jak radzić sobie z krytyką?

Bez względu na to jakich idei bronisz i jakie wartości reprezentujesz – zawsze znajdzie się ktoś, komu to się nie spodoba. Jeśli tworzysz cokolwiek bardzo prawdopodobne, że usłyszysz złośliwe uwagi na ten temat. Zwłaszcza teraz, gdy wszystko dzieje się w wirtualnym świecie, publiczna krytyka innym przychodzi bardzo łatwo. A najgorsza w tym jest świadomość, że raz wyrażona, w Internecie będzie żyła wiecznie! Przez to w jeszcze większym żyjemy strachu i jeszcze bardziej rozważamy każdy krok.

Te przykre doświadczenia skrywają się potem w najciemniejszych kątach świadomości przez lata! Jeżeli nie chcesz, żeby strach przed krytyką blokował Cię przed rozpoczęciem życia o jakim marzysz – ten odcinek jest dla Ciebie!

Jak skutecznie rozmawiać z osobami, które się z nami nie zgadzają?

Aby być szczęśliwym trzeba mówić o swoich potrzebach oraz bronić swoich wartości – a to oznacza rozmawianie z osobami, które się z nami nie zgadzają. Aby poznać skuteczne techniki radzenia sobie z krytyką do rozmowy zaprosiłam Emilkę. Jest osobą zaangażowaną społecznie, która organizuje cykliczne spotkania Polityka Bez Wstydu, pomaga przy festiwalu Ars Independent oraz działa w społecznej klubokawiarni Drzwi Zwane Koniem. Słowem: ma mnóstwo doświadczenia w pracy z ludźmi. W podcaście opowiada jak skutecznie radzić sobie z krytyką i hejtem, przedstawiać swoje pomysły i nie dać się zniechęcić. Poznasz zestaw prostych nawyków, które pozwolą Ci uwolnić się od strachu przed krytyką, aby dłużej nie sabotował Twoich pomysłów.


Teraz będę zachwycona, gdy dodasz też swoją historię. Napisz co Cię napędza, aby mimo strachu przed krytyką odważnie realizować swoje cele i marzenia. W komentarzu poniżej opowiedz o konkretnej sytuacji kiedy zrobiłaś coś inaczej niż oczekiwali tego inni – poszłaś za swoją ideą, zrobiłaś coś co TY uważałaś za słuszne. Skąd wzięłaś motywację i co dodało Ci odwagi?

To WY, Wasze historie jesteście największą inspiracją i dźwignią do zmiany. Dzięki Wam inni widzą, że jeśli chce się realizować swój pomysł NIE potrzeba niczyjej zgody!

Jak radzić sobie z hejtem – 7 rad [infografika do pobrania]

Nie odchodź bez pobrania listy rzeczy, które warto robić, aby nie dać się zniechęcić i mimo wszystko walczyć o swoje!

1 myśl na “Krytyka: jak sobie z nią radzić? [Prosty przewodnik]”

  1. Pingback: Pewność siebie: jak ją zbudować i zatrzymać (część 2) – Krąg kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *