Przyznaj, zdarza Ci się rezygnować ze swojego pomysłu, bo ktoś powiedział, że to się nie uda? Jeśli tak, w dzisiejszym odcinku opowiadam o tym, jak przestać przejmować się tym, co mówią inni (i robić to, co uważa się za słuszne).

Jak przestać przejmować się tym, co mówią inni

Agata marzy o własnej cukiernio-piekarni. Od lat pasjonuje się pieczeniem i chciałaby znaleźć sposób, aby móc tą radością dzielić się z innymi. Kiedy przyszła do urzędu zapytać o dofinansowanie, pani powiedziała, żeby…

wybiła sobie ten pomysł z głowy😯

Dla jasności – ta pani wcale nie jest jedyna. Codziennie mierzymy się z opiniami, krytyką i zniechęcaniem, które mocno bierzemy sobie do serca. Zwłaszcza jako młodzi ludzie żyjemy w przekonaniu, że to starsi są mądrzejsi, bardziej doświadczeni i wiedzą lepiej. Cóż, pora spojrzeć prawdzie w oczy.

Jak nie dać się zniechęcić

Nie twierdzę, że zakładanie własnej firmy jest łatwe. Ani, że zawsze udaje się za pierwszym razem. Trudno zacząć działalność z dnia na dzień – zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie miało się z tym do czynienia. Uważam jednak, że warto pielęgnować w sobie ten pomysł, pozwalać mu rosnąć, szukać możliwości.

Jeśli jest coś, co bardzo chcesz robić, to według mnie właśnie to powinnaś robić. Nie patrzeć na to, co mówią czy uważają inni. Przestać przyjmować czyjąś wizję tego, co jest możliwe. Nikt nie ma pojęcia o Twoich zasobach. Nie potrafimy sobie nawet do końca wyobrazić jak chcesz zrealizować swój plan.

Może Agata wpadła właśnie na pomysł, który okaże się wielkim sukcesem. Nie chcę, aby za jakiś czas pluła sobie w brodę, bo posłuchała Pani Grażynki z okienka, która nie ma pojęcia o prowadzeniu własnej firmy.

W dzisiejszym odcinku opowiadam jak przestać przejmować się tym, co mówią inni i iść własną drogą – nawet jeśli reszta uważa, że to się nie uda:

Po wysłuchaniu będę zachwycona widząc Twój komentarz poniżej z odpowiedzią: czy jest jakiś pomysł, z którego zrezygnowałaś przez to, co mówią inni? Jeśli tak, jak wykorzystasz strategię, o której powiedziałam?

Przestań słuchać innych – zacznij siebie

Musisz wiedzieć, że jedyne czego w swoim życiu żałujemy to niewykorzystanych szans. W książce Bronnie Ware “Czego żałują umierający” Autorka przytacza setki historii umierających osób, którymi opiekowała się jako pielęgniarka. Wszystkim zadawała te same pytania. Wśród nich było: czy istnieje coś, co zrobiłbyś inaczej, gdybyś mógł? Okazało się, że w obliczu śmierci wszyscy stajemy się tacy sami – bez względu na sytuację życiową. Z odpowiedzi powstał pewien schemat wyłaniający pięć największych ubolewań. Wśród nich pierwszy to:

“żałuję, że nie miałem więcej odwagi, aby żyć w zgodzie ze sobą, a nie oczekiwaniami innych ludzi.”

Tylko Ty wiesz, gdzie jest Twoje miejsce. Co jest Twoim darem. Gdzie najlepiej się odnajdziesz.

Najwyższy czas przestać słuchać innych, a zacząć słuchać siebie.

Ściskam,
Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *