Kiedy stoisz przed ważnym życiowym wyborem dopadają Cię wątpliwości. Nie wiesz czy to dobry moment, czy masz dość doświadczenia, kwalifikacji, pieniędzy. Zanim podejmiesz decyzję chcesz poczekać aż zgromadzisz wszystko czego trzeba. Co jeśli powiem, że to nigdy się nie kończy?

Jak pokonać wątpliwości?

Właśnie z takim pytaniem zwróciła się do mnie Ola. Potrzebuje zmiany, ale jest już zmęczona czekaniem na ‘odpowiedni moment’. Dręczy ją to, że musi być najlepsza, nieomylna i perfekcyjna we wszystkim. Myśli, że nie jest jeszcze gotowa, aby zacząć i – choć czuje się sfrustrowana – nie potrafi zrobić pierwszego kroku.

Nie jest sama.

Większość z nas rozpoczynając nowy projekt, zmieniając pracę, czy po prostu wychodząc ze swojej strefy komfortu chce przygotować się na WSZYSTKO! Chcemy mieć opracowany scenariusz na każdą ewentualność, wyjście awaryjne na wypadek błędu i najlepiej przycisk “cofnij”, gdyby wszystko skończyło się jakąś totalną porażką. Ale czy to perfekcja jest tu winna?

Brak wiary w siebie? Oto rozwiązanie.

Mam dla Ciebie wiadomość. To o czym pisze Ola to wcale nie jest perfekcja, ale jeden z największych naszych strachów – lęk przed tym, że NIE BĘDĘ DOŚĆ DOBRA. Jak sobie z nim poradzić? W dzisiejszym odcinku opowiem dlaczego nie warto czekać na odpowiedni moment oraz jak zmienić swoje nastawienie do popełnianych błędów, aby nie dać się zniechęcić:


A teraz mam do Ciebie pytanie:

czy w ostatnim czasie popełniłaś jakąś gafę, która przysporzyła Tobie, rodzinie, znajomym mnóstwo śmiechu? Jakaś pomyłka, z której wszyscy mieliście ubaw?

Będę zachwycona jeśli powiesz o niej w komentarzu poniżej i pokażesz, że warto jak najczęściej z dystansem podchodzić do swoich niepowodzeń.

Kluczowe czynniki sukcesu

Prawda jest taka, że jedyna różnica między szczęśliwymi i nieszczęśliwymi ludźmi polega na tym, jak podchodzimy do błędów. Im szybciej przyznasz, że nie ma w nich nic złego i przestaniesz się przejmować tym co mówią inni, tym łatwiej osiągniesz cele, na których Ci zależy. Gwarantuję!

Ściskam,

Kasia

P.S. Masz nurtujące pytanie, na które chcesz, abym odpowiedziała w kolejnym podcaście? Opowiedz mi o nim tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *