Przyznaj, zdarza Ci się czasem myśleć, że już nigdy nie zdobędziesz tego, o czym marzysz? Dopadają Cię czasem wątpliwości, że już jest za późno? Zobacz prostą strategię, która pomaga osiągać swoje cele.

Jak osiągać swoje cele

Wyobraź sobie dziewczynę, do której dociera, że wybrała zawód, w którym zupełnie się nie realizuje. Popełniła błąd, ale nie ma pojęcia jak mogłaby go naprawić (albo ma, ale to ją przeraża). Albo mamę, która zaczyna zdawać sobie sprawę, że już nigdy nie uda jej się osiągnąć tego, o czym marzyła.

To wszystko są historie z życia.

Mamy swoje ambicje, plany, ale czasem zdarza się coś, zupełnie nas od nich odsuwa. Żyjemy w dynamicznym świecie, w którym nasza życiowa sytuacja (zwłaszcza na początku) potrafi się zmieniać z miesiąca na miesiąc. Nie tak łatwo odłożyć swoje marzenia na potem, nie tak łatwo przełknąć gorzki smak porażki twierdząc, że to jednak nie to – jest jednak coś, co bardzo to ułatwia.

Co robić kiedy myślisz, że jest już za późno?

W dzisiejszym odcinku Skrzydlatej Audycji opowiadam o jednym pytaniu, które dodaje odwagi i motywacji, aby iść w to, co uważa się za słuszne (nawet jeśli wydaje Ci się, że już nigdy tego nie dokonasz). Jak skupienie na autorytetach pozwala znaleźć wspólny mianownik i wyklarować czego tak naprawdę chcę dokonać.

Może nam się wydawać, że czeka nas długa i ciężka droga – prawda jest jednak taka, że ten czas i tak upłynie, a Ty możesz znaleźć się w zupełnie innym miejscu.

Jak osiągnąć sukces

Wszyscy dajemy ponieść się pokusie osiągania wszystkiego i najlepiej od razu. Jeśli nie widać efektów wolimy zostawić wszystko i stwierdzić, że to niemożliwe. Przyzwyczailiśmy się do błyskawicznych wyników, więc trudno nam przyjąć do wiadomości, że sukces nigdy nie przychodzi z dnia na dzień. Zresztą wcale nie o sukces tu chodzi.

Tu chodzi o drogę.

O to ile pokonasz własnych wymówek, strachów, lęków i przeciwności. To właśnie ona pomaga Ci być silniejszą, mądrzejszą, ale przede wszystkim: lepiej poznać siebie. A wtedy zaczynasz dostrzegać, że nigdy nie jest za późno, aby osiągnąć to, o czym marzysz.

Ściskam,

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *