Własna firma, zmiana pracy, założenie fundacji, zrealizowanie pomysłu na siebie – niezależnie co chcesz zrobić, tak naprawdę wszystko sprowadza się do jednego. Jeśli chcesz osiągać swoje cele musisz zacząć od tego.

Jak osiągać cele

Jak zdążyłaś pewnie zauważyć wszystko co robię, robię po to, abyś uwierzyła w siebie i zrealizowała każdy swój pomysł. Dlatego nagrywam podcasty, zaczęłam Skrzydlatą Audycję i projekt 50 strategii. Im dłużej to robię, tym bardziej widzę, że tym co najbardziej nas wstrzymuje nie jest brak wiedzy jak tego dokonać, ale brak wiary we własne możliwości. Niezależnie czy chcesz napisać własną książkę, zupełnie zmienić zawód czy wyjechać w podróż życia – możesz doskonale wiedzieć, co robić, a mimo wszystko nie mieć odwagi zacząć.

Po pierwsze – pobudzaj wyobraźnię

W książce “Odpowiedź” znalazłam zdanie, które potwierdza wszystko co napisałam powyżej:

Największa przeszkoda w osiągnięciu celu u wielu ludzi nie ma nic wspólnego z czynnikami zewnętrznymi. Oto ona: ci ludzie nie wierzą, że to się zdarzy albo, że można to zrobić.

Trudno się dziwić. Jeśli żyjemy w społeczności, która nie wykracza poza dany schemat łatwo uznać, że to jedyna możliwa opcja – na szczęście jest pewna rzecz, o której musisz wiedzieć. Nawet jeśli nikt z najbliższego otoczenia nie wierzy w to, co chcesz osiągnąć to nie znaczy, że to co chcesz zrobić jest złe. Wierz mi, że gdzieś na świecie są osoby, które w 100% popierają Twój plan (ja), a Ty co najwyżej do nich jeszcze nie dotarłaś.

Po drugie – uwierz

Zawsze zastanawiało mnie co konkretnie sprawia, że niektórzy ludzie – mimo najgorszych przeciwności – dopinają swego i realizują swoje plany. A im dłużej żyję, tym bardziej widzę, że to wcale nie okoliczności czy możliwości sprawiają, że osiągamy sukces. Najważniejszą składową jest tutaj determinacja. “Sukces osiągają nie Ci, którzy są najlepsi, ale Ci najbardziej wytrwali”.

Po trzecie – próbuj i popełniaj błędy

Chcemy osiągać swoje cele, ale często rezygnujemy bojąc się porażki. Nie chcemy wyjść na głupków, znosić tych spojrzeń, musieć się tłumaczyć. Trudno porywać się na coś, co i tak skończy się fiaskiem. Ponieważ mam dziś dzień na przytaczanie cytatów ten od Mistrza Yody wydaje mi się tu najbardziej na miejscu:

“If no mistake have you made, already losing you are.”

Jeśli nie popełniasz błędów, nie masz szansy wysnuć dla siebie nauki, a przez to stoisz w miejscu. Tylko niepowodzenie, porażka, błąd pomagają Ci rosnąć w siłę. Jeśli sam strach przed nimi sprawia, że rezygnujesz ze swoich planów przegapisz, cóż… życie. Właśnie dlatego najważniejsze co powinnaś zrobić to uwierzyć w siebie i swój plan!

Ściskam,
Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *