Jeśli piszesz, tworzysz lub zmieniasz cokolwiek, wiesz jak trudno czasem doczekać się efektu. Co robić kiedy nasze wysiłki nie przynoszą rezultatów? Jak radzić sobie ze spadkiem wiary we własne możliwości? Jak odzyskać pewność siebie? Na szczęście znam odpowiedź!

Jak odzyskać pewność siebie, gdy nic nie wychodzi

Właśnie z takim pytaniem zwraca się do mnie znajoma blogerka. Prowadzi bloga od jakiegoś czasu, ale spadające statystyki sprawiają, że zaczyna wątpić czy to ma jakikolwiek sens. Jeśli masz coś, na czym wyjątkowo Ci zależy, ale to ciągle nie wychodzi – nic dziwnego zaczynasz kwestionować wszystko co do tej pory zrobiłaś. Każdy z nas, bez najmniejszego wyjątku w takich chwilach wątpi w siebie i swój plan. A co jeśli powiem, że to dobry znak?

Jak nabrać pewności siebie?

Widzisz, bardzo często próbujemy iść drogą, która wcale nie jest nasza. Przez porównania, perfekcję i niecierpliwość trafiamy do miejsca, w którym pasja znika, a zostaje wypalenie. Ale tak naprawdę to najlepsze miejsce, w którym możesz być. W podcaście dowiesz się co robić, aby odzyskać pewność siebie i wiarę we własne możliwości (nawet jeśli myślisz, że Twoja praca nie ma sensu) – zadając sobie jedno, bardzo ważne pytanie:

Sekret sukcesu

Powodów braku motywacji, zniechęcenia i rezygnacji są miliony, ale jeden prosty sposób, aby odzyskać inspirację i chęć działania. Tym sposobem jest odpuszczenie i skupienie się na sobie. Właśnie dlatego mam do Ciebie pytanie:

czy jest coś, co bardzo lubisz robić, ale od dłuższego czasu tego nie robiłaś? Może zapomniane hobby, czas na odpoczynek albo spokojna kąpiel? Jeśli tak, odpowiedz w komentarzu poniżej co to jest i kiedy (w tym tygodniu) to zrobisz. Będę zachwycona widząc wiadomość od Ciebie, bo jest motywacją dla mnie i innych, aby więcej czasu poświęcać tylko dla siebie.

Prawda jest taka, że sukces nigdy nie przychodzi z dnia na dzień. Do tego trzeba cierpliwości, spokoju i wiary w swoje możliwości (jeśli chcesz nad nią popracować pobierz mój Zeszyt Zmiany). Znacznie łatwiej będzie Ci je odzyskać, gdy przypomnisz sobie po co to robisz.

Ściskam,

Kasia

P.S. Masz nurtujące pytanie i chcesz, żebym odpowiedziała na nie w kolejnym podcaście? Opowiedz mi więcej klikając tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *