Myślę, że każdy z nas zgodzi się z tym, że duży wpływ na nasze życie mają napotkani ludzie. To działa w dwie strony. To mogą być Ci, którzy dodają skrzydeł i pomagają uwierzyć w swoje możliwości, ale mogą to być także Ci, którzy je podcinają. Dlaczego tak bardzo przejmujemy się tym, co powiedzą inni? Oto odpowiedź.

Dlaczego przejmujemy się, co powiedzą inni?

Inspiracją do tego wpisu jest wiadomość, którą dostałam od Asi:

“Chciałabym napisać i wydać książkę, ale tu zaczyna się górka. Milion negatywnych myśli, które blokują moje dążenie do tego. Mam kupę pomysłów na fabułę, ale zaraz pojawia się w głowie myśl: to już było albo to do niczego, nikt tego przecież nie przeczyta. Jestem zagubiona w priorytetach i nie wiem czego chcę.”

Asia ma bardzo konkretny cel, który chce zrealizować. Mało tego, on sam do niej przychodzi! Pomysły pojawiają się znikąd, kreatywność podsuwa nowe wątki, zaczyna wchodzić w stan przepływu (flow). To sygnały, dzięki którym może bezbłędnie rozpoznać, że robi coś w zgodzie ze sobą. Ze swoją misją, z darem, z którym przyszła na świat. Można to wiedzieć, a jednak… nie tak łatwo zabrać się za zrealizowanie swojego planu 🤷

Wewnętrzne ograniczenia

Milion negatywnych myśli, które pojawiają się zaraz po dopuszczeniu do siebie takiego pomysłu jest reakcją (niestety) naturalną. To słowa autoprogramu, którego najważniejszym zadaniem jest ustrzec nas przed porażką.

Ale zastanawiało Cię co konkretnie sprawia, że coś uznajemy za niepowodzenie? Kiedy czujemy się przegrani?

W książkach Brene Brown spotkałam się ze słowem, które najlepiej oddaje sedno naszej największej obawy: “disconnected”. Naszym największym strachem jest ten przed odrzuceniem, byciem nieakceptowanym, “rozłączeniem” od innych. Kiedy nasze pomysły nie spotykają się z akceptacją, sami uznajemy je za porażkę.

Jak radzić sobie z krytyką i opiniami innych?

W dzisiejszym odcinku opowiadam o tym, co leży u źródła naszego przejmowania się tym, co powiedzą inni. Jak się od tego odłączyć i nauczyć się wybierać słowa, w które wierzymy. Jeśli jak Asia czujesz w sobie mnóstwo blokad przed osiągnięciem swojego celu – ten odcinek zdecydowanie jest dla Ciebie!

Po wysłuchaniu mam do Ciebie pytanie:

  • co jest największą przeszkodą jeśli chodzi o zrealizowanie swojego planu – i od kogo masz to przekonanie?

Będę zachwycona jeśli dasz znać w komentarzu poniżej!

budowanie wiary we własne możliwości

Są w naszym życiu osoby, przez które potrafimy zacząć żałować, że jesteśmy tym kim jesteśmy (sobą). Na szczęście nikt nie ma prawa decydować, co jest wartościowe, co nie. Jaka decyzja w Twoim życiu będzie właściwa.

Mam nadzieję, że dzisiejszy podcast pomoże Ci zrozumieć dlaczego przejmujemy się tym, co powiedzą inni, a jednocześnie zainspiruje, aby świadomie wybierać jakie słowa bierzesz sobie do serca :).

Ściskam,
Kasia

2 myśli na “Dlaczego tak bardzo przejmujemy się tym, co powiedzą inni”

  1. Dziękuję, dla mnie to ważne, co usłyszałem. Dodatkowo ten piękny, ciepły głos.
    Duża nuta wiary i nadziei. Z całego serca dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *