Wszyscy wokoło powtarzają, aby znaleźć pracę, która daje satysfakcję. Zacząć robić to, co się kocha. Co jeśli jesteś już tym zmęczona (zmęczony) tym szukaniem i próbowaniem wciąż od nowa? W tym odcinku mam odpowiedź.

Jak zacząć robić to co się kocha

Całkiem niedawno odpowiadałam Dorocie jak na nowo zdefiniować swoje cele po utracie pracy. To przypomniało mi o czymś bardzo ważnym.

Czasem za bardzo fiksujemy się na punkcie pracy.

Chcemy za wszelką cenę znaleźć tą JEDNĄ, JEDYNĄ rzecz, w której czujemy się spełnieni, która daje nam radość. Tylko co jeśli nasz życiowy cel leży poza sferą zawodową?

Praca jest ważna, ale nigdy nie powinna zajmować 100% czasu. Musi się w nim znaleźć też to, aby spotkać się z przyjaciółmi, ugotować coś zdrowego, wyjść na spacer po lesie, zrobić coś tylko dla siebie. Praca to nie wszystko. Na szczęśliwe i spełnione życie składa się znacznie więcej elementów.

Spełnione życie

W każdej pracy – idealnej czy nie – trzeba czasem robić też to, czego się nie lubi. Nie każdy dzień jest świetny. Czasem za bardzo idealizujemy swoje wyobrażenia, a wtedy niestety spotyka nas rozczarowanie. Znacznie lepiej do wszystkiego podchodzić spokojnie. Podejmować decyzje w oderwaniu od emocji. Docierać do źródła swojej motywacji.

Tylko tak można dokonywać właściwych wyborów.

Jeśli docierasz do punktu, w którym czujesz się kompletnie zniechęcona (zniechęcony) lub zaczynasz tracić nadzieję – odpuść. Nie ma nic złego w robieniu sobie przerwy, zrobienia kroku w tył, wciśnięcia pauzy. Czasem za bardzo nakręcamy się na cel, który KONIECZNIE chcemy osiągnąć. Dopiero odpuszczając widzimy sedno naszego pragnienia.

Jak znaleźć pasję (do życia)

Wiem, że wiele razy słyszymy, że aby znaleźć satysfakcjonującą pracę trzeba znaleźć swoją pasję. Moim zdaniem najlepiej jakby była to pasja do życia (a nie konkretnej rzeczy). Z nią łatwiej przebrnąć przez niepowodzenia, uczyć się na błędach i znaleźć w sobie siłę, aby wciąż szukać swojej drogi. Zatem, odpowiadając na pytanie zadane w tytule:

Czy naprawdę trzeba robić to, co się kocha? Nie.

Znacznie lepiej mieć życie, które się kocha.

Ściskam,
Kasia

The form you have selected does not exist.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *