Może właśnie kończysz studia, wracasz z urlopu macierzyńskiego, a może właśnie zdajesz sobie sprawę, że praca, którą wykonujesz kompletnie nie daje Ci satysfakcji. Tak czy inaczej, jedno jest pewne – czujesz się kompletnie zagubiona (zagubiony). Nie wiesz co robić w życiu? Oto banalna strategia, która pomoże Ci znaleźć rozwiązanie.

Brak pomysłu na życie

Nasze najważniejsze zawodowe decyzje podejmujemy w wieku kilkunastu lat. To wtedy mamy wybrać, w którym kierunku się rozwijać i jaką drogą dalej pójść. Tylko…

Skąd można wiedzieć, co tak naprawdę chce się robić w życiu, skoro wcześniej niewiele się próbowało?

Jak wybrać z tą jedną rzecz skoro jest wiele tych, w których jesteś dobra (dobry)?

Co robić jeśli jesteś multipasjonatką i masz kilka pomysłów na siebie?

Jeśli tak jak ja, nie potrafisz wejść w sztywne ramy, które narzuca nam system – mam coś, co pomaga znaleźć własną drogę.

“Nie wiem co chcę robić w życiu” – oto jak znaleźć odpowiedź

Często szukając pomysłu na siebie zadręczamy się pytaniami: po co tu jestem? Jaka jest moja misja? Co tak naprawdę chcę robić? Często nie mając jasnej odpowiedzi. Błądzimy, szukamy, porównujemy się do innych. Mając presję uciekającego czasu wpadamy w błędne koło zamartwiania, że już nigdy nie uda nam się znaleźć satysfakcjonującej pracy.

W dzisiejszym video pokażę Ci jak jedno pytanie może zupełnie zmienić perspektywę, odkryć swój talent i znaleźć pracę, do której jesteś stworzona:

Oraz wersja audio:

I właśnie dlatego mam do Ciebie pytanie:

– co jest dla Ciebie najważniejsze? Czego na pewno nie poświęcisz? Na co nigdy się nie zgodzisz w swojej pracy?

Będę zachwycona widząc w komentarzu poniżej wiadomość od Ciebie!

Jak osiągnąć sukces zawodowy

Wiem, że każdy z nas (gdzieś tam głęboko) doskonale wie, co chce robić w życiu. Wie gdzie jest jego miejsce. Jedyne co zostało, to przestać słuchać innych – a zacząć słuchać siebie.

Mam nadzieję, że choć trochę w tym pomogłam.

Ściskam,

Kasia

8 myśli na “Co robić w życiu? Prosta metoda, aby znaleźć odpowiedź”

 1. Właśnie nie wiem co chce robić w życiu nie mam hobby pasji jakieś którą by mnie kierowana do wymarzonej pracy do której nie będę się zmuszał iść tylko pójdę z chęcią. Nie wiem co robi aby znaleść ta drogę zawodową.

  1. Katarzyna Antonik-Heller

   Cześć Natalio! Bardzo dziękuję za Twój komentarz. Kiedy siedzi się “w środku” czasem trudno dostrzec swoje kompetencje czy zainteresowania – wszystko jest przecież takie oczywiste 🙂 Czy masz już jakieś doświadczenia, dzięki którym możesz dowiedzieć się więcej o sobie? Może miałaś jakąś pracę dodatkową, którą bardzo lubiłaś? Albo zaangażowałaś się w jakiś dodatkowy projekt? Jeśli nie, pomyśl o szkole – co tam sprawiało Ci najwięcej radości?

   Jeśli nadal nic nie przychodzi Ci do głowy, pomyśl o bardziej praktycznych rzeczach. Np. kiedy najlepiej Ci się funkcjonuje – rano czy wieczorem? Wolisz pracować sama czy w grupie? Wolisz kreatywne (tworzenie, pisanie, wymyślanie) czy odtwórcze zadania (uczenie się czegoś na pamięć, analizowanie danych)? To i to jest ważne. To i to mówi o Twoich naturalnych predyspozycjach i o tym, w jakiej pracy będzie Ci najlepiej.

   Czy, któryś z tych pomysłów dał Ci do myślenia? 🙂

   1. Witam. Jeśli chodzi o mnie to nie cierpię pracy monotonnej , ciągle robić tego samego , a właśnie to robię . Nie bardzo lubię pracę z papierami od których zależy dalsza praca pracowników tzn .kiedy je dostarczę do danego działu to oni dopiero biorą się za daną sprawę i to ode mnie zależy czy zmieszczą się w czasie czy też nie . Uwielbiam samodzielne stanowiska . Kiedy ja układam sobie czas pracy , co muszę zrobić , a nie ,że robi to ktoś . Nie cierpię psychologii czyli robienia czegoś za kogoś bo jestem najmłodsza w firmie . Pozdrawiam .

    1. Katarzyna Antonik-Heller

     Cześć Kingo! Bardzo dziękuję za Twój komentarz 🙂 moim zdaniem wiesz już całkiem dużo na temat swoich predyspozycji, umiejętności i oczekiwań jakie masz względem pracy. Wiesz też jak się czujesz kiedy robisz coś wbrew sobie (pierwsze zdanie). To już naprawdę fajny początek do szukania wymarzonej pracy – lub do renegocjowania obecnego stanowiska 🙂 Trzymam kciuki za zmianę we właściwym kierunku 🙂

  2. Ja również tak mam. Całe życie robię to co dobre żeby mieć pieniądze
   Ale nic ci sprawia mi przyjemność, bo nie wiem co sprawia mi przyjemność

   1. Katarzyna Antonik-Heller

    Samo to, że to widzisz i zaczyna Cię to dręczyć jest dowodem, że coś zaczyna się zmieniać. Że pojawia się jakiś wewnetrzny konflikt. Większość z nas została wychowana w duchu ‘to inni wiedzą lepiej’ – nic dziwnego, że trudno nam dotrzeć do swoich najgłębszych wartości (tym samym odkryć co sprawia mi przyjemność). To droga, którą każdy musi przejść sam i to na własny sposób. Odnaleźć siebie. Nie poradzę więc jak to zrobić, ale mam nadzieję, że to poczucie zagubienia i niepewności szybko popchnie Cię we właściwym kierunku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *