Bądźmy szczerzy, każdy z nas chce robić to, co lubi – tylko, co to w zasadzie znaczy? Czy chodzi o lepszą atmosferę? Zarobki? Zadania? Widzisz, tu wszystkie odpowiedzi są właściwe. Jeśli postawiłaś sobie za cel: “chcę zmienić pracę”, ale nie jesteś pewna, co innego mogłabyś robić – w dzisiejszej audycji pomogę Ci znaleźć odpowiedź.

Chcę zmienić pracę – i co dalej

Wszyscy szukamy w pracy znaczenia. Chcemy przyczyniać się do czegoś większego. Robić coś, w czym się realizujemy, wykorzystujemy pełnię swojego potencjału – tylko czy to ułatwia sprawę? No nie. Nie tak łatwo odkryć, co jest naszą pracą marzeń, gdzie poczujemy się spełnieni. Właśnie dlatego opowiadam o dwóch rzeczach, które koniecznie powinnaś wziąć pod uwagę.

Szukanie pracy

Po pierwsze: nazwij swoje priorytety.

Co jest dla Ciebie najważniejsze? Czego szukasz w nowej pracy? Co sprawi, że będziesz się w niej czuła dobrze? Co pomogłoby Ci czerpać satysfakcję z wykonywanych zadań? Wyobraź sobie mamę, która właśnie wraca z urlopu macierzyńskiego, albo osobę, która czuła się wykorzystywana w ostatniej pracy – dla każdej z nich coś innego będzie teraz najważniejsze. Może zależy Ci, aby mieć swobodę w wykonywaniu zadań, może bardzo chcesz pracować w zespole, albo mieć elastyczne godziny pracy. To wszystko są priorytety, które powinnaś wziąć pod uwagę szukając możliwości zawodowych.

Po drugie: odkryj swoje wrodzone kompetencje.

Która Twoja mocna strona szczególnie Cię wyróżnia? Która z Twoich inteligencji (jest ich aż siedem) jest na najwyższym poziomie? W czym tkwi Twój największy potencjał? I tutaj będę z Tobą szczera – to naprawdę trudne zadanie. Trudno znaleźć swoje zalety siedząc ‘w środku‘ i mając tylko jeden punkt widzenia. Tu mogą z pomocą przyjść różnego rodzaju testy osobowości, ale także rozmowa z kimś bliskim. To pomoże Ci odkryć, co jest Twoim atrybutem i jak możesz to wykorzystać w planowaniu swojej kariery.

Jak osiągnąć sukces

Jest jeszcze jeden krok, o którym muszę Ci powiedzieć. Nie da się znaleźć odpowiedzi na to: ‘co tak naprawdę chcę robić w życiu‘ siedząc wyłącznie w swojej głowie. Dopóki nie spróbujesz nigdy nie będziesz wiedziała na 100%. To tu tkwi sedno całej sprawy. Żeby mieć jasność czego chcesz, najpierw musisz odkryć na co nigdy się nie zgodzisz.

Ściskam,

Kasia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *