Witaj w 2020 roku! To pierwszy odcinek po Sylwestrze, ale nie bez przyczyny trochę odroczony w czasie. Wszyscy zdążyliśmy się już przekonać jak trudno dotrzymać obietnic, które sobie postawiliśmy. Jeśli brak odwagi do działania wstrzymuje Cię przed zrealizowaniem celów, na których Ci zależy – mam coś, co może pomóc 🙂

Brak odwagi do działania? Oto co zrobić

Mówiąc o obietnicach mam na myśli noworocznie postanowienia. Nie jest żadną tajemnicą, że koniec roku jest zawsze czasem podsumowań. Siłą rzeczy nasunęły Ci się na pewno jakieś wnioski, które złożyły się na wizję tego, jak w nadchodzącym czasie chciałabyś pokierować swoim życiem.

Stawiając przed sobą cele mamy świadomość dystansu jaki dzieli punkt A od punktu B. Wiemy z jakiego punktu startujemy i do jakiego chcemy dojść, ale nie do końca zdajemy sobie sprawę, że to właśnie ten dystans jest największym problemem. Wyjście z dobrze znanego miejsca oznacza wystawienie się na ryzyko, krytykę, zwątpienie, a może nawet niepowodzenie – dlatego tak potrzebna nam jest odwaga.

Budowanie odwagi

Doktor Brene Brown w swoich książkach definiuje odwagę jako:

  • zdolność do podejmowania ryzyka,
  • radzenie sobie z niepewnością wyniku
  • oraz wystawienie się na oddziaływanie emocji własnych i emocji innych osób.

Jeśli chociaż raz zrobiłaś w życiu coś, co uważałaś za słuszne, dobrze wiesz, że jest to C.H.O.L.E.R.N.I.E. trudne.

Widzisz, nie tylko Ty tak masz. Każdy z nas codziennie mierzy się z brakiem odwagi, nawet Ci, których najmniej o to podejrzewasz. Jeśli chcesz tworzyć życie na własnych warunkach, a do tego czuć się szczęśliwa i spełniona potrzebujesz ogrooooomnych pokładów tej wewnętrznej siły. Na szczęście znalazłam sposób, aby ją zbudować.

Jak dodać sobie odwagi: 3 metody, których musisz spróbować

Kiedy przyjrzysz się bliżej, szybko zdasz sobie sprawę, że przekazujesz większość swojej energii i uwagi na zewnątrz. Nic dziwnego, że brakuje ich na zrealizowanie osobistych planów. Nasze myśli bez przerwy krążą wokół tego, co jest jeszcze do zrobienia – dlatego tak ważne, aby umieć się zatrzymać.

Odwaga do działania nigdy nie bierze się z chaosu. Jej podstawową składową jest jasność. Tylko klarowna odpowiedź na pytanie: dlaczego chcę to zrobić prowadzi do źródła wewnętrznej motywacji – a to z kolei prosta droga do działania. Wiesz, co pomaga ją odkrywać?

Cisza i bezruch.

W dzisiejszym odcinku opowiadam o 3 elementach, które pomagają nam wprowadzać więcej równowagi, aby nabierać jasności i naładować wewnętrzne akumulatory. O trzech sposobach, które pozwalają nabrać dystansu, skupić się na tym, co naprawdę ma znaczenie i odzyskiwać odwagę do działania:

Po wysłuchaniu będę zachwycona widząc wiadomość od Ciebie w komentarzu poniżej! Odpowiedz: jaki jest Twój największy cel na 2020 rok? Czego chcesz dokonać? Na czym najbardziej Ci zależy? 🙂
Opowiedz wszystko ze szczegółami! Kto jak kto, ale ja możesz być pewna, że mocno trzymam kciuki za każdy Twój plan!

Siła do zmiany

Czasem każdy z nas wścieka się, że nie wychodzi. Mija kolejny dzień, miesiąc, rok, a my nie zrobiliśmy nic, aby choć trochę zbliżyć się do swojego celu. Prawda jest jednak taka, że nie ma co mieć pretensje o coś, na co nie ma się po prostu… siły. Mam nadzieję, że sposoby, o których powiedziałam dzisiaj pomogą Ci jej nabierać!

Ściskam,
Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *