Czy zdarza Ci się rezygnować ze swojego pomysłu, bo ktoś inny okazuje się lepszy? Jeśli cierpisz na brak chęci do działania przez porównywanie do innych – mam coś, co może Ci pomóc!

Czy naprawdę mam słomiany zapał?

Porównywanie się do innych jest jedną z najgorszych rzeczy jakie sobie robimy. A – trzeba powiedzieć sobie to otwarcie – robimy to wszyscy! Do znajomych z pracy, kolegów ze studiów, a nawet do sąsiadów! Nic dziwnego, że patrząc tylko na tych co mają więcej i szybciej wpadamy w błędne koło frustracji i niezadowolenia z siebie.

Właśnie przed takim wyzwaniem stoi Matylda:

“potrzebuję zmiany, ale brakuje mi motywacji. Ciągle porównuje swoje wyniki z innymi i za bardzo słucham tego co mają do powiedzenia”

Rezygnujesz ze swoich planów kiedy ktoś inny okazuje się lepszy? Oto jak utrzymać motywację i (choćby nie wiem co) wierzyć w siebie.

Brak chęci do działania: jak znaleźć motywację

Zwłaszcza w dzisiejszym świecie – kiedy codziennie jesteśmy wystawieni na tysiące bodźców, obrazów, terabajty informacji – porównywanie się do innych jest silniejsze niż kiedykolwiek. W video przesyłam prostą strategię, która pomoże Ci odbudować wiarę we własne możliwości i już nigdy nie stracić zapału do działania.

W dzisiejszym odcinku przekonasz się:

  • jak znaleźć motywację do działania (nawet jeśli ktoś inny okazuje się lepszy),
  • co robić kiedy wątpisz w swoje możliwości,
  • jak (błyskawicznie) odbudować poczucie własnej wartości,
  • ale przede wszystkim: dlaczego nie warto porównywać się do innych.

Nagranie dostępne jako podcast:

A teraz mam do Ciebie pytanie:

– czy kiedykolwiek porównywanie do innych sprawiło, że straciłaś motywację do działania? Jeśli tak – jak sobie z tym poradziłaś?

Zostaw komentarz ze swoją odpowiedzią poniżej i zainspiruj innych!

Jak być szczęśliwym człowiekiem

Widzisz, jest pewna prawda, z której należy zdać sobie sprawę. To jak w danej chwili się czujemy – szczęśliwi czy nie – ma niewielki związek z naszym ogólnym stanem, ale w głównej mierze zależy od tego JAK POSTRZEGAMY sytuację, w której się znaleźliśmy.

Kiedy zmienisz perspektywę – i zamiast patrzeć tylko na tych co mają więcej, spojrzysz też na tych, którzy mają mniej – nagle zdasz sobie sprawę jak wiele jest rzeczy, za które warto dziękować. Kiedy zrozumiesz jak wiele masz szybko poczujesz się znacznie szczęśliwsza.

I właśnie tego Ci życzę!

Ściskam,

Kasia

P.S. Pewnie zdążyłaś zauważyć, że większość podcastów i vlogów jest odpowiedzią na Wasze pytania. Jeśli masz pytanie, które nie daje Ci spokoju lub stoisz przed ważnym życiowym wyzwaniem i potrzebujesz wsparcia – zawsze chętnie pomogę! Wystarczy, że wypełnisz tą 2-minutową ankietę, a odezwę się z nowymi pomysłami i pozytywnym doładowaniem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *