Odważna zmiana

Czy miałaś kiedyś tak, że bardzo chciałaś coś zmienić, ale ze strachu tego nie zrobiłaś?

Może chodziło o zmianę pracy? Może o wybór studiów, albo daleki wyjazd? Co Cię wtedy powstrzymało?

Wewnętrzni (i zewnętrzni) sabotażyści

“Nie dasz sobie rady”, “Jesteś za młoda – nie poradzisz sobie”, “Nie masz doświadczenia”, “Nie wiesz jak będzie, może być gorzej”. To słowa, które często słyszę w myślach, gdy tylko chcę coś zmienić. Część zupełnie nie wiem skąd pochodzi. Część pamiętam kiedy usłyszałam i skąd się wzięły. Krążą w myślach powodując wątpliwości, żebym przypadkiem nie podjęła jakiejś ważnej decyzji.

Im dłużej z nią zwlekam, tym stają się głośniejsze bardziej wredne. Wprowadzają mętlik. W pewnej chwili przestaję już wiedzieć czego tak naprawdę chcę! Odbierają całą energię – w zamian doprowadzając do wewnętrznej frustracji.

Jeśli tobie także strach przed porażką, tym czy dasz radę albo czy jesteś dość dobra odbiera moc – to video jest zdecydowanie dla ciebie! Poznaj 3 strategie na to, jak wszystko uprościć i spojrzeć na spokojnie z dystansu.

Nauka upraszczania

Największe (i najlepsze) decyzje zdarzają się wtedy, gdy odpuszczamy. Rezygnujemy z chęci kontrolowania tego co będzie.

Gdy zaufasz swojej intuicji i temu silnemu wewnętrznemu przekonaniu, że to właściwa droga. A odpuścisz strach przed tym co nieznane. Wtedy dzieją się rzeczy lepsze niż mogłaś sobie wymarzyć czy zaplanować!

Jeśli jesteś pewna, że to nie jest twoje miejsce (i chcesz je zmienić). Jeśli wiesz dokładnie co powinnaś zrobić. Gdy jesteś głęboko przekonana o słuszności swojej decyzji – masz już to co najważniejsze! Teraz potrzeba ci tylko spojrzenia z dystansu i uporządkowania myśli.

Dzięki tym 3 strategiom unikniesz podejmowania pochopnych decyzji. Uspokoisz wewnętrzne lęki i rozpracujesz własny plan działania.

Podejmowanie decyzji w zgodzie ze sobą to niezwykła umiejętność. Daje ogromną satysfakcję, ale jej wypracowanie wymaga nie lada odwagi. Gdy już raz tego dokonasz, otworzą się przed tobą zupełnie nowe możliwości. Przekonasz się, że jedyne ograniczenia tworzymy sobie sami.

Znasz to uczucie? Czy kiedyś (mimo strachu przed porażką) zaryzykowałaś i podjęłaś odważną decyzję w zgodzie ze sobą i okazało się, że to najlepsze co mogłaś zrobić?

Jeśli tak, powiedz czego wtedy dokonałaś. Zostaw komentarz poniżej i zainspiruj innych!

Jeśli jeszcze nie, pamiętaj, że jakkolwiek brzmi twój cel – jesteś (i zawsze będziesz) w stanie tego dokonać. Jedyne czego ci potrzeba, to odwagi!


Jeśli chcesz dowiedzieć się czym jest sztuka upraszczania – pobierz przewodnik z zestawem ćwiczeń. Już żadna zmiana ani trudna decyzja nie będą ci straszne 😉

2 myśli na “3 strategie, gdy trudno ci podjąć decyzję”

 1. Marcin Przytulski

  “Podejmowanie decyzji w zgodzie ze sobą to niezwykła umiejętność. Daje ogromną satysfakcję, ale jej wypracowanie wymaga nie lada odwagi.”
  To dobry fragment. Czuję się odważny, choć walka wewnętrzna jest niesamowita.
  Dziękuję, ten tekst jest mi dziś potrzebny!

  Pozdrawiam
  Marcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *