Kontakt

Kontakt

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań – po prostu napisz wiadomość. Postaram się odpowiedzieć konkretnie i szybko.

Napisz

Społeczność

Społeczność

W grupie wspólnie rozwiązujemy problemy i wzajemnie się inspirujemy. Z racji na zamknięte grono – możesz swobodnie brać udział w dyskusji.

Dołącz

Sprawy techniczne

Sprawy techniczne

Jeśli masz kłopot z płatnością, zakupem, pobraniem czy odtworzeniem pliku – daj nam znać.

Pytanie

Kim jest diet coach i czym jest diet coaching?

Jestem Diet Coachem po 6 miesięcznej, akredytowanej przez Izbę Coachingu szkole Urszuli Mijakoskiej. W trakcie trwania zajęć poznałam podstawy pracy w klientami, rozwoju ich potencjału oraz szeregu przydatnych narzędzi coachingowych.

Od kilku lat regularnie szkolę się w temacie rozwoju osobistego, zdrowej diety, zmiany nawyków, aby pomagać na najwyższym poziomie.

Oprócz tego z wykształcenia jestem Biotechnologiem Medycznym, dzięki czemu poznałam podstawy immunologii, toksykologii, biologii molekularnej, a także możliwości i zagrożenia rozwoju rolnictwa i medycyny.

Diet coaching to model pracy polegający na rozwijaniu potencjału Klienta. Ta metoda pracy oparta jest przede wszystkim na zadawaniu pytań. Patrząc z nowej perspektywy mamy możliwość rozwijać świadomość na temat siebie, swojego sposobu myślenia, postrzegania świata czy ograniczających przekonań. W ten sposób znacznie łatwiej pokonywać przeszkody do zmiany (w tym przypadku głównie jeśli chodzi o osiągnięcie wymarzonego wyglądu).

Dlaczego nie przepisujesz diet?

Uważam, że gdyby dieta wystarczyła do osiągnięcia wymarzonego wyglądu istniałyby dwie może trzy, po które sięgałby każdy kto chce schudnąć. Jednak (jak dobrze wiemy) co roku pojawiają się nowe, a ich stosowanie często kończy się fiaskiem.

Moim zdaniem ważniejsza od liczenia kalorii jest rezygnacja z dotychczasowych nawyków, przekonań, myśli i zachowań, które doprowadziły do miejsca, w którym potrzebujesz zmiany. Większa świadomość na temat tego co ma wpływ na moje wybory, pomaga wprowadzać zmiany na dobre.

Czym program świadomego odchudzania różni się od wizyty u dietetyka?

Pierwszą różnicą jest brak diety oraz przepisów na zdrowe posiłki. Uważam, że jest już całkiem sporo wartościowych miejsc, gdzie znajdziesz tego typu wiedzę.

Pracując ze mną bardziej skupisz się na poszerzaniu świadomości i psychologii jedzenia. Zdasz sobie sprawę z ograniczających przekonań, które do tej pory cię blokowały, uświadomisz sobie wpływ emocji oraz okoliczności.

Moim zadaniem jest pomóc ci odkryć co do tej pory utrudniało osiągnięcie wymarzonego efektu, ale to TY podejmujesz decyzję co z tą wiedzą zrobisz.

Jak można umówić się na konsultację?

Konsultacja to rozmowa, która trwa od 60 do 90 minut i najczęściej odbywa się na Skype lub Google Hangouts. Dzięki temu możemy umówić się w dogodnym dla Ciebie terminie, bez dojazdów i niepotrzebnego stresu.

Aby umówić się na konsultację wystarczy wysłać e-mail z propozycją terminu oraz dokonać rezerwacji w sklepie. Do rozmowy niezbędny jest laptop z kamerą i mikrofonem. Taką video konferencję można też prowadzić przez smartfona.

Jak wygląda Indywidualny Program Świadomego Odchudzania?

To 2-miesięczny kurs, w trakcie którego spotykamy się co tydzień. W trakcie trwania programu wyznaczasz sobie zadania i prace domowe do wykonania do kolejnej konsultacji. Dzięki stałej opiece czujesz większą motywację, łatwiej ci pokonać przeciwności, uczysz się nowego patrzenia na siebie i odchudzanie.

W trakcie tych 8 tygodni możesz dokonać ogromnej przemiany – nie tylko jeśli chodzi o wygląd – ale przede wszystkim sposób myślenia o sobie.

Dlaczego uważasz, że ten program jest "skuteczny"?

To zdanie poparte licznymi dowodami jakich doświadczyłam w trakcie swojej pracy. To metoda szczególnie efektywna dla osób, które próbowały już różnych diet albo w ogóle nie wierzą możliwość osiągnięcia swojego celu.

Świadome odchudzanie pozwala zdać sobie sprawę z czego tak naprawdę wynika problem i dokonać znacznie głębszej przemiany niż to jest w „tradycyjnym” sposobie odchudzania.

Ta metoda jednak nie sprawdzi się jeśli oczekujesz konkretnego planu żywieniowego, kalorycznego lub treningowego czy zdrowych przepisów.

Czy istnieje możliwość spotkania osobiście?

Oczywiście! Mój gabinet znajduje się w Chorzowie, a w okolicy często prowadzę różnego typu warsztaty – aby dowiedzieć się o najbliższych kliknij w zakładkę kalendarz.

Oprócz tego, wiosną 2018 rusza program wyjazdów weekendowych. To dwa dni warsztatów, wykładów, rozwoju, wspólnego gotowania i uczenia się lepszego rozumienia swoich potrzeb. Grupa liczy maksymalnie kilkanaście osób, a oprócz mnie zajęcia prowadzi także dietetyczka.

Co mogę zrobić, żeby samodzielnie opracować plan skutecznego odchudzania?

Zobacz liczne video na moim kanale youtube – dzielę się na nim wiedzą, rozwiązaniami i odpowiedziami na najczęstsze pytania, które pomogą ci planować własne działania.

Możesz pobrać Dziennik Odchudzania. To zeszyt ćwiczeń, w którym pokazuję jak samodzielnie możesz opracować plan zmiany i krok po kroku pokonywać wymówki, przekonania i wszelkie przeszkody.

Jeśli chcesz sprowadzić (inne niż odchudzanie) dawno odkładane cele do prostego planu – zobacz czym jest Inspiratornik. To także zeszyt ćwiczeń, który pomaga zamieniać marzenia w rzeczywistość w bardzo konkretny sposób.

Wszystko co robię

Robię po to, aby pokazać ci jak możesz stać się piękną, odważną i szczęśliwą kobietą. Na blogu dzielę się pomysłami na skuteczne odchudzanie, odnajdywanie równowagi w codziennym życiu i własny rozwój.

Oprócz wpisów i vlogów znajdziesz tu także liczne wywiady, które mam nadzieję, że zainspirują cię do zmiany!

Blog
Jak zrobić pierwszy krok do zmiany?

Chcesz zobaczyć na czym polega świadome odchudzanie? Spojrzeć na siebie z nowej perspektywy? Dołącz do wyzwania! W niecały tydzień poznasz rozwiązania na najczęstsze wymówki dotyczące odchudzania. Aby otrzymać dostęp do bezpłatnych materiałów video i ćwiczeń zostaw swój adres e-mail.

Zapisuję się!